AnasayfaTeknolojiTürk Girişimciden Dijital Kolye Projesi: "Bisou"

Türk Girişimciden Dijital Kolye Projesi: “Bisou”

Güney Köse tarafından kurulan İstanbul merkezli girişim Bisou Wear, dünyanın ilk kişiselleştirilebilir dijital kolyesini tasarladı.

Güney Köse tarafından kurulan İstanbul merkezli Bisou Wear girişimi, dünyanın ilk kişiselleştirilebilir dijital kolyesini tasarlayarak bir ilke imza attı. “Bisou” ismi verilen bu kolye sayesinde kullanıcılar o anki moduna göre istediği görüntüyü kolyesine yükleyebiliyor; hatta dilerse dahili mıktanısa sahip olan kolyeyi bilgisayarına, buzdolabına veya çantasına tutturabiliyor.

1.4 inç boyutunda yuvarlak AMOLED ekran ve Bluetooth 4.1 veya Wi-Fi gibi kablosuz bağlantı seçeneklerine sahip olan dijital kolye için bir de Bisou mobil uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden istediği tasarımı seçebiliyor ya da kendi istediği bir görseli yükleyebiliyor. Ayrıca seçilen görüntülerin sadece statik özelliğe sahip olmadığını; yani GIF formatında hareketli görsellerin de bu akıllı kolyeye yüklenebildiğini belirtmek gerekiyor.

Bisou

İster kolye ister magnet olarak kullanın

Bisou’yu sadece kolye olarak değil; aynı zamanda yapısında bulunan dahili mıktanıs sayesinde bir magnet gibi kullanmak da mümkün. Yani kullanıcılar kolye zincirini çıkartarak laptop, buzdolabı, çanta gibi herhangi bir metali yüzeyi olan eşyalarda da kullanabiliyor. Kolyenin ayrıca siyah, gümüş ve altın rengi olarak üç farklı renk seçeneği de bulunuyor.

Bisou Wear

Proje ekibinde ise an itibariyle Güney Köse (Kurucu), Orkun Aşa (Yazılım), Sezgin Kır (Donanım) ve Berk Çar (Tasarım) olarak dört kişi yer alıyor.

Destek olun!

Bisou projesi an itibariyle Indiegogo’da fonlanmaya başlamış durumda. Yani projenin prototip aşamasından üretim aşamasına geçebilmesi için projeye destek olunması gerekiyor. Destek seçenekleri 5 dolar ile 1500 dolar arasında değişiyor.

Bir Türk girişimi olan Bisou’ya destek olmak isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilir; proje hakkında daha fazla bilgi almak içinse resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Tanıtım videosu:

Prototip videosu:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler