Anasayfa Teknoloji Türk Girişimciden Dijital Kolye Projesi: "Bisou"

Türk Girişimciden Dijital Kolye Projesi: “Bisou”

Güney Köse tarafından kurulan İstanbul merkezli girişim Bisou Wear, dünyanın ilk kişiselleştirilebilir dijital kolyesini tasarladı.

Güney Köse tarafından kurulan İstanbul merkezli Bisou Wear girişimi, dünyanın ilk kişiselleştirilebilir dijital kolyesini tasarlayarak bir ilke imza attı. “Bisou” ismi verilen bu kolye sayesinde kullanıcılar o anki moduna göre istediği görüntüyü kolyesine yükleyebiliyor; hatta dilerse dahili mıktanısa sahip olan kolyeyi bilgisayarına, buzdolabına veya çantasına tutturabiliyor.

1.4 inç boyutunda yuvarlak AMOLED ekran ve Bluetooth 4.1 veya Wi-Fi gibi kablosuz bağlantı seçeneklerine sahip olan dijital kolye için bir de Bisou mobil uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden istediği tasarımı seçebiliyor ya da kendi istediği bir görseli yükleyebiliyor. Ayrıca seçilen görüntülerin sadece statik özelliğe sahip olmadığını; yani GIF formatında hareketli görsellerin de bu akıllı kolyeye yüklenebildiğini belirtmek gerekiyor.

Bisou

İster kolye ister magnet olarak kullanın

Bisou’yu sadece kolye olarak değil; aynı zamanda yapısında bulunan dahili mıktanıs sayesinde bir magnet gibi kullanmak da mümkün. Yani kullanıcılar kolye zincirini çıkartarak laptop, buzdolabı, çanta gibi herhangi bir metali yüzeyi olan eşyalarda da kullanabiliyor. Kolyenin ayrıca siyah, gümüş ve altın rengi olarak üç farklı renk seçeneği de bulunuyor.

Bisou Wear

Proje ekibinde ise an itibariyle Güney Köse (Kurucu), Orkun Aşa (Yazılım), Sezgin Kır (Donanım) ve Berk Çar (Tasarım) olarak dört kişi yer alıyor.

Destek olun!

Bisou projesi an itibariyle Indiegogo’da fonlanmaya başlamış durumda. Yani projenin prototip aşamasından üretim aşamasına geçebilmesi için projeye destek olunması gerekiyor. Destek seçenekleri 5 dolar ile 1500 dolar arasında değişiyor.

Bir Türk girişimi olan Bisou’ya destek olmak isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilir; proje hakkında daha fazla bilgi almak içinse resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Tanıtım videosu:

Prototip videosu:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

2,438BeğenenlerBeğen
526TakipçilerTakip Et
3,121TakipçilerTakip Et

Haberler

Spotify’dan çiftlere özel yeni üyelik seçeneği: Spotify Premium Duo

Popüler müzik servisi Spotify, Premium seçeneklerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce standart olan Spotify Premium, öğrencilere yönelik Premium for Students ve aileler (maksimum...

MSI CEO’su Sheng-Chang Chiang yedinci kattan düşerek hayatını kaybetti

MSI'in başkanı ve CEO'su olarak görevini sürdüren Sheng-Chang Chiang (56), merkez MSI binasının yedinci katından düşerek hayatını kaybetti. Tayvan'daki haber kaynaklarına göre Sheng-Chang Chiang, Tayvan'ın...

Uzakrota Global Summit bu yıl hibrit olarak gerçekleşecek

Uzakrota ekibi, Ocak ayında bu yılın Uzakrota Summit'i için yola çıktığında, bu etkinliği 2 gün ve 10 bin kişinin katılımı ile düzenlemeyi düşünmüş, çalışmalarına...

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya platformlarına savaş açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda sosyal medya platformları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde kızı Esma Albayrak ve damadı...

İlgili İçerikler

Vücut Isısı İle Şarj Olabilen Akıllı Saat: MATRIX PowerWatch

Kolunuzdan çıkarmadığınız sürece şarjı bitmeyen, vücut ısısı ile çalışan akıllı saat MATRIX PowerWatch ile tanışın. Günümüzde piyasada bulunan akıllı saatleri kullanabilmek için her gün veya...