AnasayfaHaberlerSwarm'da Mesajlaşma (DM) Dönemi Başladı

Swarm’da Mesajlaşma (DM) Dönemi Başladı

Popüler check-in uygulaması Swarm, Plan özelliğini devre dışı bırakarak yeni mesajlaşma (DM) özelliğini kullanıma sundu.

Foursquare’in check-in özelliğini ayrı bir uygulama olarak devrettiği Swarm, yeni özellikleriyle birlikte ilk kapsamlı güncellemesini aldı. Mobil uygulama logolarında ve genel arayüz tasarımında bazı rötuşlar yapan Swarm, gelen güncelleme ile birlikte Plan özelliğini kaldırarak yeni mesajlaşma (DM, Direct Message) özelliğini de kullanıma sundu.

Swarm mesajlaşma (DM)
Swarm mesajlaşma (DM)

Gelen yeni güncelleme ile mesajlaşma özelliğini aktif eden Swarm, Plan özelliğini de platformdan kaldırdı. Ancak Plan özelliği ile yapılabilecek olan işlemler, mesajlaşma üzerinden yapılabiliyor.

Gelen yeni mesajlaşma özelliği ile kullanıcılar arkadaşlarıyla özel olarak; ya da grup halinde mesajlaşabiliyor. Ya da isterlerse Plan özelliğinde olduğu gibi kişi listesindeki herkese aynı anda mesaj gönderebiliyor.

Kullanıcı bir mesaj gönderdiğinde konum bilgileri de paylaşılıyor; dolayısıyla mesajı alan kullanıcı da karşısındakinin mesajı nereden gönderdiğini harita üzerinden görebiliyor.

Swarm’un mesajlaşma özelliği sadece Swarm kullanıcılarını da kapsamıyor. Kullanıcılar aynı zamanda Swarm’u kullanmayan kişilere de mesaj gönderebiliyor.

Sosyal medya platformu olarak düşünüldüğünde Swarm’a gelen yeni mesajlaşma özelliğinin oldukça isabetli bir karar olduğunu söylemek mümkün. Ancak alternatifi bol olan diğer mesajlaşma uygulamalarının kullanımını etkileyebilecek mi, bunu hep birlikte görmüş olacağız.

Swarm: iOS | Android | Windows Phone

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler