AnasayfaHaberlerStreamus ile YouTube'u Müzik Çalara Dönüştürün (Chrome)

Streamus ile YouTube’u Müzik Çalara Dönüştürün (Chrome)

YouTube’u adeta bir müzik çalara dönüştüren Chrome uzantısı Streamus ile tanışın.

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak da adlandırılan YouTube, video konusundaki hakimiyetinin yanı sıra, müzik dinlemek isteyenler için de çok sık kullanılan bir platform haline geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde YouTube bunun için reklamsız müzik servisi Music Key‘i duyurmuştu.

YouTube müzikseverler için her ne kadar iyi bir seçenek gibi görünse de; Spotify veya Google Music kadar özelliğe sahip değil. YouTube üzerinden müzik dinlemek isteyen kullanıcıların müziği arkaplanda dinleyebilme gibi bir şansı bulunmuyor. Ancak yeni 3. parti bir Chrome uzantısı olan Streamus ile artık bu mümkün hale gelmiş durumda.

Streamus
Streamus

Streamus ismiyle kullanıma sunulan Chrome eklentisi; kullanıcıların YouTube’a girmeden doğrudan uzantı üzerinden müzik dinleyebilme, arama yapma, playlist (oynatma listesi) oluşturabilme, rastgele çalma, tekrar etme, akışı kaydetme, radyo dinleme ve daha birçok özellik bulunuyor. Ayrıca ilgili şarkıya sağ tıklayarak açılan menü üzerinden başlığı ve adresi kopyalayama, doğrudan YouTube adresine yönlendirme gibi işlemler yapılabiliyor.

Streamus, bir müzik çaların yapabildiklerinden daha fazlasına sahip diyebiliriz. Zira kullanıcılar Streamus üzerinden müzik ile ilgili birçok işlem yapabildiği gibi, hazırladıkları listeleri arkadaşlarıyla da paylaşabiliyor. Bunun yanı sıra Omnibox ve Beatport entegrasyonu da bulunuyor.

Streamus
Streamus

Material Design tasarımının işlendiği uzantı, tüm bu özellikleriyle YouTube’u adeta bir müzik çalar uygulamasına dönüştürüyor. Oldukça sade ve kullanışlı arayüzü ile kolay bir şekilde müzik deneyimi yaşatan eklenti, ilk bakıldığında Google’a ait olduğu düşünülse de, aslında Google’dan bağımsız olarak Sean Anderson tarafından geliştirilmiş durumda. Hatta yapılan açıklamalara göre bu uzantının geliştirilme süreci 3 yıldan fazla.

Basit bir eklenti olarak düşünüldüğünde, bu kadar özelliğe sahip olan Streamus’un birçok uygulama ve bazı müzik yazılımlarından çok daha kullanışlı olduğunu söylemek mümkün.

Streamus: Chrome Web Mağazası | Web Sitesi

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler