AnasayfaSosyal MedyaSöylentilere Göre Snapchat Bitstrips'i Satın Aldı

Söylentilere Göre Snapchat Bitstrips’i Satın Aldı

İlk olarak 2007 yılında Facebook uygulaması olarak kullanıma sunulan ve iOS & Android sürümlerinin de piyasaya çıkmasıyla ününe ün katan Bitstrips uygulaması, görünüşe göre artık Snapchat‘in bünyesine katılmış durumda.

Fortune’un haberine göre anlık görüntü paylaşım platformu Snapchat, fenomen haline gelen bitmojilerin oluşturulduğu, kişileri çeşitli modlara göre çizgi roman karakterine dönüştüren Bitstrips uygulamasını satın aldı. Söylentiye göre satın alma işlemi ise 100 milyon dolar karşılığında gerçekleştirildi.

Bitmoji

2007 yılında kurulan Bitstrips, ilk başlarda kullanıcılarına kişiselleştirilebilen dijital çizgi roman oluşturabilmeyi sunuyordu. Ancak 2014 ile birlikte düzenlenebilen ve paylaşılabilen avatarların (Bitmoji) oluşturulabildiği bir uygulamaya odaklandı.

Snapchat’in Bitstrips’i satın almakla neyi planladığı henüz bilinmiyor. Ancak servisine bu bitmojileri akıllı telefon klavyeleriyle entegre edebileceği düşünülüyor. Bununla ilgili olarak henüz herhangi bir resmi açıklama olmadığını da belirtmekte fayda var.

KAYNAKFortune

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler