AnasayfaTeknolojiSony Online Entertainment, Columbus Nova Şirketine Satıldı

Sony Online Entertainment, Columbus Nova Şirketine Satıldı

Sony’nin oyun geliştirme birimi Sony Online Entertainment, yatırım şirketi Columbus Nova tarafından satın alındı ve adı değiştirildi.

Everquest ve H1Z1 gibi popüler oyunların geliştirildiği Sony‘nin oyun birimi Sony Online Entertainment, New York merkezli yatırım şirketi Columbus Nova tarafından satın alındı. Yapılan açıklamada satın alınan stüdyonun “Daybreak Game Company” ismiyle bağımsız bir şirket olarak yoluna devam edeceği belirtildi.

Şirket bünyesinde dahili oyun geliştirme stüdyosu olarak 1995 yılında kurulan Sony Online Entertainment, Everquest, Star Wars Galaxies gibi birçok MMORPG oyunu geliştirmişti.

Columbus Nova
Columbus Nova

Şirket tarafından yapılan açıklamada, stüdyonun aynı çizgide oyun geliştirmeye devam edecekleri belirtildi. Bunun yanı sıra ifade edilen bir diğer önemli nokta da; Columbus Nova’nın kapsamlı olarak çoklu-platform dünyasına giriş yaptığının vurgulanması. Bu da Daybreak Game Company’nin gelecekte PlayStation, Xbox ve mobil platformlar için oyun geliştirecekleri anlamına geliyor.

[vc_button title=”Ücretsiz MS-DOS Oyunları ile Biraz Nostalji Molası Verin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/ucretsiz-ms-dos-oyunlari-ile-biraz-nostalji-molasi-verin”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler