AnasayfaSosyal MedyaYerli Girişim Socio İle Telefonunuzu Sallayarak Sosyalleşin

Yerli Girişim Socio İle Telefonunuzu Sallayarak Sosyalleşin

Purdue Üniversitesi’nde okuyan iki Türk öğrenci tarafından geliştirilen Socio, telefonunuzu sallayarak sosyal medyada birbirinize bağlanmanızı sağlıyor.

Sosyal medya endüstrisinin global ekonomiyi şekillendirdiği ve ortalama bir kullanıcının 4’ten fazla sosyal medya ağı kullandığı günümüzde, kişilerin onlarca sosyal ağ üzerinden birbirleri ile bağlantı kurabilmeleri de hayli zorlaşmış durumda. ABD basını ve kullanıcılar tarafından “Bağlanmanın geleceği” olarak nitelendirilen Socio da böylesine bir sosyal probleme çözüm olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

ABD’nin Indiana eyaletindeki Purdue Üniversitesi’nde okuyan Yarkın Sakuçoğlu ve Alihan Özbayrak adındaki iki Türk öğrenci tarafından geliştirilen Socio’yu, “Facebook, Instagram, LinkedIn, Snapchat, Twitter ve aklınıza gelebilecek bütün sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı ve iletişim bilgilerinizi bir profilde toplayıp, tanıştığınız kişiler veya gruplar ile sadece telefonlarınızı sallayarak saniyeler içerisinde bağlanmanızı sağlayan güçlü bir platform” olarak tanımlamak mümkün.

SALLA VE BAĞLAN

Daha detaylı açıklamak gerekirse, örneğin bir etkinlikte biriyle hatta bir grup insan ile tanıştınız, buluşmanın konseptine göre, iş için LinkedIn, e-mail, telefon numarası; ya da daha samimi bir ortam ise Facebook, Instagram, Snapchat gibi birçok platformu kullanarak bu kişilerle bağlanmak istiyorsunuz. Eğer Socio kullanıyorsanız, bu uygulamaların her birine tek tek gidip kullanıcı isimleri, numaralar, vb. aramak yerine, telefonlarınızı aynı anda sallayarak ister 2, ister 200 kişi ile saniyeler içerisinde bütün bu ağlardan bağlanabiliyorsunuz.

Socio

Bunlara ek olarak, daha sonrasında telefon numaranız ya da herhangi bir iletişim bilginizi değiştirirseniz veya yeni bir sosyal medya hesabı alırsanız, bulut tabanlı teknolojileri sayesinde Socio profilinizi güncelleyerek sizinle bağlı olan herkesin, en güncel bilgilerinize sahip olduğuna emin olabiliyorsunuz.

ABD’ye tanıtılmasının ardından genç kullanıcılar arasında hızla yayılan Socio, şimdi de Türkiye’de yani kendi evinde bulunan kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor ve her geçen gün ivmesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’de ise an itibariyle Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde bulunan ekip ile çalışmalarını sürdürüyor.

Socio

Gerekli destek ve strateji ile, dünyayı şekillendiren sosyal medya sektöründeki dengeleri bozabilecek bir potansiyele ve geleceğe sahip olan Socio’yu denemek isterseniz kullandığınız platforma göre aşağıdaki bağlantılar üzerinden cihazınıza indirip kurabilirsiniz.

Socio: Google Play | App Store | Website

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler