AnasayfaSosyal Medyaİsmini "Snap" Olarak Değiştiren Snapchat, Yeni Gözlüklerini Tanıttı

İsmini “Snap” Olarak Değiştiren Snapchat, Yeni Gözlüklerini Tanıttı

Şirket isminde değişikliğe giderek artık “Snap Inc” olan Snapchat, “Spectacles” adındaki yeni gözlüklerini de tanıttı.

Anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Snapchat‘in şirket ismi “Snap Inc.” olarak değiştirdi. Şirket ayrıca 10 saniyelik video kaydı yapabilen “Spectacles” adında yeni gözlüğünü de tanıttı.

Spectacles gözlükleri kullanıcıların mobil cihazları ile entegre halde çalışıyor. Tabi bu durum haliyle tüm uygulamalar ile çalıştığı anlamına da gelmiyor. Sadece Snapchat uygulaması ile çalışan yeni gözlükler, fotoğrafların yanı sıra 10 saniyeye kadar geniş açılı video kaydı yapma imkanı sunuyor. Ancak bölümler halinde oluşturulan videolar ile ana videonun süresi 30 saniyeye kadar arttırılabiliyor.

Snapchat Stories Spectacles

Bir güneş gözlüğünü andıran Snapchat gözlükleri, Apple’ın Airpods kulaklılarındaki gibi özel bir aparat içerisinde şarj edilebiliyor. Şarj kablosu ise hem bu aparatı hem de gözlüğü aynı anda şarj edebiliyor. 3 farklı renk seçeneğine sahip olan bu gözlüklerin bataryası, yaklaşık 1 gün boyunca dayanabiliyor. Ayrıca beraberinde gelen aparat ise 4 kez şarj etme imkanı sunuyor.

Gözlükler ile çekilen videolar, varsayılan olarak iOS cihazlara Bluetooth üzerinden aktarılıyor. Ancak yüksek çözünürlüğe sahip videolar sadece Wi-Fi üzerinden aktarılabiliyor. Android cihazlar içinse sadece Wi-Fi seçeneği bulunuyor.

Snapchat’in donanım kapsamında ilk ürünü olan Spactacles gözlüklerinin, çok yakında 130 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Yeni ürünler, yeni isim

Şirketin yeni Snapchat gözlükleriyle birlikte ismini de “Snap Inc.” olarak değiştirmesi dikkat çekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Snapchat’in kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel, Snapchat haricinde farklı ürünlerle de ilgilenmeye başlamaları dolayısıyla isim değişikliği ihtiyacı hissettiklerini belirtiyor.

Spectacles gibi bir ürün geliştirdiklerini ve artık sadece Snapchat ile ilgilenmediklerini belirten Spiegel, bu sebeple şirket ismindeki “Chat” ibaresinin kaldırıldığını ifade ediyor. Ayrıca bu durumun ürün isimleri ile şirket isminin karıştırılmaması noktasında fayda sağlayacağını da belirtiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler