AnasayfaTeknolojiSkype Tanıtım Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Skype Tanıtım Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Eğer bir Skype kullanıcısı iseniz, Skype’ın masaüstü uygulamasında gösterilen reklamları mutlaka görmüşsünüzdür. Kaldırmak çok basit, ancak ayarlama alanını görmemiş olabilirsiniz.

NOT: Skype’ın yeni sürümünü kullananlar reklamları kaldırabilmek için bu yazının sonundaki “GÜNCELLEME” adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Skype’ın masaüstü uygulamasını açtığınızda sol taraftaki Kişiler sekmesinin en altında gözüken reklamları basit bir şekilde kaldırabilirsiniz. Küçük bir ayarlama olsa da reklamlardan pek hoşlanmayan ve bu ayarlamayı gözden kaçıran kullanıcılar için faydalı olacaktır. Benim de gözümden kaçmış olan bu ayarlamayı LifeHacker sitesinde paylaşılan yazı ile öğrenerek sizlerle paylaşmak istedim.

Yapmanız gereken; Skype masaüstü uygulamasının üst menüsünden Araçlar > Seçenekler menüsüne girin. Daha sonra açılan pencerenin sol taraftaki sütununda bulunan Bildirimler menüsü altındaki İkazlar & mesajlar kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan Tanıtımlar kısmındaki tik’i kaldırıp kaydedin ve uygulamayı yeniden başlatın. Hepsi bu kadar :)

Skype Reklamlarını Kaldırma
Skype Reklamlarını Kaldırma

GÜNCELLEME: Skype’ın yeni sürümünde “İkazlar & mesajlar” alanı bulunmamaktadır. Dolayısıyla yeni sürümde reklamları kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz (sadece Windows’ta geçerlidir).

  1. Internet Explorer’ı çalıştırın.
  2. Sağ üst köşedeki ayarlar ikonuna tıklayın ve açılan menüden İnternet Ayarları‘nı seçin.
  3. Açılan pencereden Güvenlik sekmesine gidin ve Yasak Siteler‘i seçin.
  4. Karşınıza çıkan penceredeki alana https://apps.skype.com/ yazın ve ekle butonuna tıklayın.
  5. Pencereleri kapatın ve Skype’ı yeniden başlatın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler