AnasayfaTeknolojiPokemon GO'da Hile Yapanlar Kalıcı Olarak Banlanmaya Başladı

Pokemon GO’da Hile Yapanlar Kalıcı Olarak Banlanmaya Başladı

Pokemon GO yapımcısı Niantic, kuralları ihlal ederek oyunda hile yapanları kalıcı olarak banlamaya başladığını duyurdu.

Pokemon GO‘nun duyurulmasıyla birlikte birçok hile de gün yüzüne çıkmıştı. Otomatik pokemon yakalama, level arttırma gibi bot yazılımlar, sahte konum (fake GPS) uygulamaları ve bunun gibi Pokemon GO’nun kurallarına uymayan sistemler kısa zaman içerisinde birçok oyuncu tarafından kullanılmaya başlandı.

Örneğin bir sahte GPS uygulamasını kullanan bir oyuncu, normalde Türkiye’de ikamet ettiği halde kendisini New York’taymış gibi göstererek oradaki pokemonları yakalayabiliyor, pokestoplara uğrayabiliyordu. Dolayısıyla oyunu kuralına uygun şekilde hilesiz olarak oynayan Pokemon GO oyuncuları da bu durumdan şikayetçi olmaya başlamıştı.

Pokemon GO Dragonite

Bir süredir şikayetleri dinleyen Niantic ise artık bu konuda bir adım atmaya karar verdi ve resmi sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hileye başvuran Pokemon GO oyuncularının hesaplarının kalıcı olarak banlanacağını söyleyen Niantic, varolan konumu yanlış gösterme, emülatör kullanma, oyuna erişim sağlarken değiştirilmiş veya resmi olmayan üçüncü parti yazılımları kullanma gibi faaliyetlerde bulunanların banlanmaya dahil olacağını vurguladı.

Amaçlarının adil, eğlenceli ve yasal bir oyun deneyimi sunmak olduğunu belirten firma, yeni hilelere karşı önlem alacaklarını ve oyunu daha iyi hale getirmek için çalışmalara devam edeceklerini de duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler