AnasayfaHaberlerPinterest'e GIF (Hareketli Resim) Özelliği Geliyor

Pinterest’e GIF (Hareketli Resim) Özelliği Geliyor

Popüler resim imleme platformu Pinterest, hareketli resimler (GIF’ler) üzerinde testlere başladı.

Yeni Pinterest özelliği ile kullanıcılar platform üzerinde artık hareketli resimleri (GIF) paylaşabilecekler.

Pinterest’e yüklenen GIF’ler ilk etapta normal bir resim gibi kullanıcıya gözükecek. Ancak resmin sol at tarafına yerleştirilen “Play GIF” butonu ile hareketli resimler görüntülenebilecek. Yani kısaca kullanıcılar resmin sol alt tarafındaki buton ile GIF’leri oynatıp durdurabilecek.

pinterest gif
pinterest gif

Mashable‘a konuşan Bir Pinterest sözcüsü, konu ile ilgili olarak; GIF’ler gibi insanların daha çok şeyi keşfetmelerini sağlayacak özellikler üzerinde sürekli çalıştıklarını ve kullanıcıların GIF özelliği eklenmesi konusundaki talepleri üzerine bu özelliği hayata geçirmek için testlere başladıklarını belirtti.

Şimdilik sınırlı sayıda Pinterest kullanıcısı üzerinde test edilen GIF özelliğinin tüm kullanıcılar için ne zaman aktif olacağı ise henüz belli değil. Dolayısıyla Pinterest üzerinde paylaşılan GIF’ler diğer kullanıcılara sade bir resim şeklinde gözükmeye devam edecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler