AnasayfaHaberlerParent Co. Ebeveynlere Özel Sosyal Ağ Notabli'yi Satın Aldı

Parent Co. Ebeveynlere Özel Sosyal Ağ Notabli’yi Satın Aldı

Çocukların dijital ortamdaki fotoğraflarını ve paylaşımlarını korumayı amaçlayan ebeveynlere özel sosyal ağ Notabli, Parent Co. tarafından satın alındı.

Geçtiğimiz 2014’ün yaz aylarında kurulan ve 1.8 milyon dolar yatırım alan Parent Co. şirketi, ebeveynlere özel sosyal ağını kullanıma sundu. Şirket, yapılan faaliyet planlamalarının ilk aşaması olarak; ebeveynlerin çocuklarının paylaşımlarını dijital ortamda koruyabilmelerini ve kontrol edebilmelerini sağlayan özel sosyal ağ uygulaması Notabli‘yi satın aldığını da duyurdu.

2012 yılında kullanıma sunulan Notabli uygulaması, Facebook, Twitter gibi klasik sosyal medya platformlarından farklı olarak; fotoğraf ve videoların gizliliğini korumayı amaçlayan niş bir sosyal ağ olarak biliniyor. Notabli’nin Parent Co. tarafından satın alınmasıyla birlikte, uygulamanın arkasındaki isimler Jory Raphael ve Jackson Latka, Parent Co.’da sırasıyla Tasarım ve Ürün departmanlarının başında çalışmalarına devam edecek.

Daha önceden Tesla Motors, eBay ve Dealer.com‘da görev yapan Tom O’Leary Parent Co.’nun CEO koltuğunda yer alırken; şirketin ortaklarından olan Mike DeCecco ise stratejik planlamadan sorumlu olacak.

Notabli
Notabli

Önceden sadece iOS cihazlarda kullanılabilen platform, satın alma işleminin ardından Notabli.com (şu anda BETA sürümünde) üzerinden web ortamında da kullanılabilecek. Ebeveynler de sade bir arayüze sahip bu site üzerinden çocuklarının özel anlarını kaydedebilecek ve yönetebilecek. Yakın zamanda Notabli’ye gelecek olan yeni özellik sayesinde çocuklarının bu özel anlarını, fotoğraf baskısı ve kitap olarak da elde edebilecekler.

Notabli - Çocuk profili sayfası
Notabli – Çocuk profili sayfası

Platformda arama, filtreleme, özel anları yönetme ve tüm bu verileri otomatik olarak Dropbox’a kaydetme gibi özellikler bulunduğu gibi; Notabli’ye üye olmayan diğer aile bireyleri platformdaki güncellemeleri e-posta olarak alabilecekler.

[vc_button title=”Çocuklara Özel Vine Uygulaması: Vine Kids” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/vine-kids-uygulamasi”]

Şu anda geliştirme aşamasında olan uygulamanın Android versiyonunun ise yakın zamanda kullanıma sunulması tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler