AnasayfaTasarımPanda Yazı Fontu: Pandalar İçin Yaratıcı Bir Farkındalık Projesi

Panda Yazı Fontu: Pandalar İçin Yaratıcı Bir Farkındalık Projesi

WWF Japonya tarafından geliştirilen panda temalı yazı fontu ile hem farkındalığın hem de bağışların arttırılması amaçlanıyor.

Birçoğumuzun bildiği üzere nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanlar arasında pandalar da bulunuyor. Durum o kadar ciddi ki son açıklanan rakamlar, dünya üzerinde toplamda sadece 1864 pandanın kaldığını gösteriyor. Bu duruma dikkat çekmek isteyen WWF Japonya ise, bu sefer çok daha farklı bir proje ile karşımıza çıkıyor: Panda Fontu.

Her bir harfte panda başları olacak şekilde tasarlanan yazı fontu projesinde ana amaç, kişilerin bu konudaki farkındalığını arttırmak ve bu sayede pandalar için oluşturulan kampanyalar üzerinden bağış miktarını arttırmak.

Panda yazı fontunun tüm karakterleri
Panda yazı fontunun tüm karakterleri

Projenin yaratıcı tarafı ise, yazı fontundan kaynaklanan kolay ve çeşitlilik sağlayan kullanımı olarak karşımıza çıkıyor. Yani isteyenler bu fontu, baskı, sticker, poster, web, tasarım ve diğer tüm ortamlarda dilediği kelimeleri oluşturmak için kullanarak desteklerini özel hale getirebilecekler.

Panda yazı fontu
Panda yazı fontu

Ogilvy & Mather adındaki reklam ajansı ile ortak geliştirilen bu panda yazı fontunun, henüz indirilebilir bir bağlantısı bulunmuyor. Ancak ilerleyen günlerde bu kampanyanın güncellenmesi ve bu fontun herkesin kullanımına açık hale getirilmesi bekleniyor.

Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu
Panda yazı fontu

Kampanya indirilebilir bir link ile güncellendiği zaman bu yazımızı da güncellemiş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler