AnasayfaİnternetNetflix 86.7 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Netflix 86.7 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Popüler medya sağlayıcısı Netflix, üçüncü çeyrek raporunda toplamda 86.7 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu.

Ekim 2015’te 70 milyon kullanıcı sayısına ulaşan medya sağlayıcısı Netflix, Ocak 2016’da düzenlenen CES 2016 kapsamında Türkiye dahil toplam 130 ülkede hizmet vermeye başladığını duyurmuştu. Şimdi ise bunun meyvelerini toplamaya başladı ve 9 ay gibi kısa süre içerisinde toplam üye sayısını 86.7 milyona çıkardı.

Yüksek içerik maliyetleri, artış gösteren rakip sayısı ve ABD’deki yavaş yükselişine rağmen, dünyanın birçok ülkesinde kullanıcı sayısını arttırmaya devam eden Netflix, bu konudaki liderliğini de kimseye bırakmıyor.

Netflix Üye Sayısı Artışı

Netflix’in elde ettiği gelirin de artış gösterdiğini açıklayan Netflix CEO’su Reed Hastings, içerikler ile ilgili herhangi bir problem yaşamadıklarını ve yatırımcıların da bugünkü sonuçlardan oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

2016 üçüncü çeyrekte 2.29 milyar dolar gelir sağlayan Netflix, hisse başına 0.12 dolar kazanca ulaştı.

Netflix gelir artışı grafiği

Yapılan analizlere göre ise şirketin 2016’nın dördüncü çeyreğinde ABD’den 1.45 milyon, diğer ülkelerden ise 3.75 milyon yeni kullanıcıya ulaşacağı tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler