AnasayfaİnternetMicrosoft, Internet Explorer 8, 9 ve 10 İçin Desteğini Kesiyor

Microsoft, Internet Explorer 8, 9 ve 10 İçin Desteğini Kesiyor

Microsoft, geçtiğimiz sene duyurduğu Microsoft Edge isimli yeni tarayıcısı için daha fazla mesai harcayacak gibi görünüyor. Öyle ki şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 12 Ocak 2016 tarihi itibariyle Internet Explorer’ın 8, 9 ve 10 sürümleri artık desteklenmeyecek.

Son kez sunulacak bir final güncellemesinin ardından 12 Ocak 2016 tarihinden itibaren Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümleri için artık güvenlik yamaları veya diğer teknik güncellemeler çıkartılmayacak. Bu sürümlere ait son kez çıkartılacak olan güncellemede ise çeşitli hata düzeltmeleri yer alacak. Ayrıca kullanıcılara bu sürümlerin artık desteklenmeyeceği ve Internet Explorer 11’e veya Microsoft Edge’ye geçiş yapmaları belirtilecek.

Desteğin kesilmesi duyurusu Microsoft tarafından ilk olarak 2014’ün Ağustos ayında yapılmıştı. Bu tarihten itibaren kullanıcılarına sık sık uyarılarda bulunan Microsoft, kullanıcıların yeni sürümlere geçmeleri gerektiğini belirtmişti. Ancak buna rağmen hala milyonlarca kullanıcının Internet Explorer’ın bu sürümlerini kullandığı belirtiliyor. Dolayısıyla bu kullanıcıların yeni sürümlere geçiş yapmamaları durumunda güvenlik sorunları ile karşılaşabileceklerinin de altı çiziliyor.

KAYNAKMicrosoft

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler