AnasayfaİnternetMicrosoft Edge Flash Reklamları Durduruyor

Microsoft Edge Flash Reklamları Durduruyor

Flash reklamları engelleyen servislere artık Microsoft’un yeni web tarayıcısı Microsoft Edge de dahil oluyor. Geçtiğimiz sene Google’ın Chrome için uyguladığı Flash engelleme işlemi, bundan böyle Microsoft Edge kullanıcıları için de geçerli olacak.

Reklamlar, animasyonlar ve bunun gibi diğer Flash tabanlı içerikler, artık -kullanıcılar manuel olarak aktif etmediği sürece- kendiliğinden devre dışı bırakılacak. Microsoft’a göre bu işlem ayrıca önemli ölçüde güç tasarrufu sağlayacak.

Microsoft Edge

Microsoft Edge gelen Flash engelleme özelliğinin akıllı bir işleyişe sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yani bu özellik sayesinde tarayıcı reklam odaklı Flash içerikler ile, oyun, video gibi Flash içerikleri birbirinden ayırt edebilecek.

Yeni özelliğin aktif edilmesinin ardından kullanıcılar yine de Flash içerikleri görmek isterse, tarayıcı ayarları üzerinden manuel olarak bu özelliği devre dışı bırakabilecek. Böylece Flash içerikleri tekrar aktif edebilmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler