AnasayfaHaberlerLinkedIn Elevate: Şirketler İçin Yeni İçerik Aracı

LinkedIn Elevate: Şirketler İçin Yeni İçerik Aracı

Son yıllarda içerikler için çalışmalarını arttıran LinkedIn, şimdi de Elevate aracı ile şirketlerin sosyal profillerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Profesyonel iş ağı LinkedIn, özellikle son yıllarda LinkedIn içerikleri üzerine getirdiği yenilikler ile gündeme geliyor. Bunun son örneği ise şirket içeriklerini zenginleştirmek ve kullanıcıların bu konuda yardımcı olmalarını sağlamak için geliştirdiği LinkedIn Elevate aracı olarak karşımıza çıkıyor.

LinkedIn Elevate aracı, -şirket çalışanlarının da katkısıyla- LinkedIn’deki şirket sayfalarının etkileşimini arttırmak ve ağını genişletmeyi amaçlıyor. Yani şirketler, bu araç ile çalışanlarını şirketleri ile ilgili içerik paylaşmaları için teşvik etmiş olacak. Bu sayede şirketlerin alacağı etkileşimler ile sosyal profilleri güçlenmiş olacak.

LinkedIn Elevate
LinkedIn Elevate

Web, iOS ve Android üzerinden kullanılabilecek olan Elevate aracı; Pulse ve LinkedIn’in geçen sene satın aldığı Newsle‘den aldığı algoritmik içerik önerilerini birleştirecek ve bu içerikleri daha fazla kişinin görüntülemesi için en uygun paylaşım saatlerini sunacak.

[vc_button title=”2014’ün En Popüler LinkedIn Yetenekleri (Skills)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/en-populer-linkedin-yetenekleri-skills-2014″]

Elevate ayrıca paylaşılan bu içerikler ile ilgili olarak hem şirketler hem de çalışanlar için ayrıntılı bir analiz sunacak. İçeriklerin aldığı beğeni sayıları, yorumlar ve paylaşımların yanı sıra; görüntülenme sayıları ve şirket sayfası takipçileri bu analizi oluşturan metrikler olacak.

LinkedIn Elevate - Analytics
LinkedIn Elevate – Analytics

Şirketlerin çalışanlarına içerik önermesi sistemi, elbette ki her şirket için uygun olmayabilir. Zira böyle bir sistemin oturabilmesi şirket çalışan ilişkilerinin de iyi olması gerekiyor. Dezavantaj olarak sayılabilecek bir diğer husus da; şirketin çalışanlarına içerik önerilerinde bulunması, çalışanlar üzerinde bir baskı oluşmasına sebebiyet verebilir.

Ancak sağlıklı ve düzgün bir şekilde kullanılmasıyla şirketler; sosyal profillerini güçlendirme, çalışan alımını kolaylaştırma ve satışları arttırma konularında Elevate aracının meyvelerini toplayabilirler.

LinkedIn Elevate
LinkedIn Elevate

Şimdilik sadece davetiye sistemi ile kullanılabilen LinkedIn Elevate aracı, yaz aylarının sonlarına doğru herkes tarafından kullanılabilir olacak. Sınırlı sayıda kullanan kişiler arasında olmak içinse; buradaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfanın sonunda yer alan formu doldurabilirsiniz.

[vc_button title=”LinkedIn Profilinizi Güçlendirmenizi Sağlayacak 4 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/linkedin-profilinizi-guclendirmenizi-saglayacak-4-ipucu”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler