AnasayfaTeknolojiGPS Verilerine Göre Ortaya Çıkan Kedi Güzergahları

GPS Verilerine Göre Ortaya Çıkan Kedi Güzergahları

Düşündüğünüzden çok daha uzak mesafelere gidebiliyorlar.

Evinizde varlığıyla mutlu olduğunuz bir kediniz var. Karnını okşuyorsunuz, yemek veriyorsunuz, birlikte dışarı çıkıp oyunlar oynuyorsunuz… Peki yanından ayrıldığınızda kedinizin neler yaptığını hiç düşündünüz mü? Muhtemelen yemek yiyip yatmaktan başka bir şey yapmadığını düşünüyorsunuz. Ancak durum pek de düşündüğünüz gibi değil.

The Central Tablelands LLS tarafından yapılan bir araştırma, kedi sahiplerini oldukça şaşırtmış durumda. Öyle ki evde sakince yatıp uyuduğunu düşündüğünüz bu kediler, yanından ayrıldığınızda adeta içindeki gezgini dışarı çıkarıyor.

“Ev kedileri en fazla ne kadar uzağa gidebilir?” sorusuna yanıt aranan araştırma, GPS cihazı takılan ev kedilerinin, yaşadığı evden ne kadar uzağa gittiğini, hangi güzergahlardan geçtiğini gösteriyor.

Kedi sahipleri kedilerinin tüm gün evde yattığını düşünse de,

Kedi guzergahlari GPS

GPS takip cihazları ile yapılan araştırma bu durumun öyle olmadığını gösteriyor.

Kedi-guzergahlari-GPS-01

Araştırmanın ardından düşüncelerinin aksine kedilerinin evden oldukça uzaklaştığını gören kedi sahipleri, bu mesafenin 3 kilometreye kadar çıktığı görünce de hayli şaşırmış durumda.

Kedi guzergahlari GPS 02

Kedilerin bu kadar uzak mesafelere gitmelerinin ardındaki sebebin ise yiyecek bulmak olduğu düşünülüyor.

Kedi guzergahlari GPS 03

Kedi guzergahlari GPS 04

Kedi guzergahlari GPS 05

Kedi guzergahlari GPS 06

Kedi guzergahlari GPS 07

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler