AnasayfaHaberlerGoogle'dan Drone'lar İle Teslimat Projesi: Project Wing

Google’dan Drone’lar İle Teslimat Projesi: Project Wing

İlk olarak Amazon tarafından başlatılan insansız hava araçları (drone) ile teslimat projesine Google’dan karşılık geldi: Project Wing.

Son zamanlarda adından oldukça bahsettiren drone’ların (insansız hava araçlarının) kullanım alanları her geçen gün genişlemeye devam ediyor. İlk olarak Amazon’un (halen test aşamasında olan)Prime Air isimli drone’lar ile başlattığı kargo teslimatı projesine Google’da Project Wing ile cevap vermeye hazırlanıyor.

Google Glass, sürücüsüz Google otomobili, Project Loon gibi projelerin geliştirildiği, Google’ın gizli tesisi olarak adlandırılan Google X, bu sefer de drone’lar ile geliştirilen yeni bir projeye ev sahipliği yapacak. İlk olarak The Atlantis tarafından ortaya çıkartılan proje, daha sonra Google tarafından yayınlanan video ile resmiyet kazandı.

Project Wing drone
Project Wing drone

Projeye göre Project Wing altında geliştirilen drone’lar; helikopter-uçak karışımı bir görüntüye sahip olacak ve gökyüzüne dik gelecek şekilde hareket edecek. Aşağıdaki videoda da açık bir şekilde görüldüğü gibi; teslimat adresine ulaşıldığında ise ilgili kargo drone’daki kablolar aracılığıyla yere indirilecek.

Ayrıca Google, Project Wing projesine destek olmak isteyen kişileri/şirketleri de buradaki formu doldurmaya davet ediyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler