AnasayfaHaberlerGoogle'dan Markalar İçin Google+ Tabanlı Yeni Reklam Modeli

Google’dan Markalar İçin Google+ Tabanlı Yeni Reklam Modeli

Google’ın markalar için testlerine başladığı yeni +Post reklamları ile Google+ gönderileri web sitelerinde gösterilen reklamlara dönüştürülebilecek.

Google İçerik ve Sosyal Reklam Yöneticisi Eran Arkin’in Google+ hesabından duyurduğu +Post reklamları ile Google, reklamverenlerin Google+ üzerinden paylaştığı bir gönderiyi web sitelerindeki reklamlara yerleştirerek ilgili gönderinin etkileşimini artırmayı hedefliyor.

+Post reklamları Google+ üzerinde değil; web sitelerindeki reklam alanlarında görüntülenecek. Yani +Post reklamları ile markalar Google Görüntülü Reklam Ağı kapsamındaki 2 milyon web sitesinde reklam verme imkanına sahip olmuş olacak.

Web siteleri üzerinde görüntülenecek olan +Post reklamları, etkileşimli reklam modeli olarak karşımıza çıkacak. Yani kullanıcı fare imlecini, web sitesindeki bir +Post reklamının üzerine getirdiğinde, reklamverenin Google+ gönderisi popup olarak büyüyecek. Kullanıcı ayrıca karşısına çıkan Google+ gönderisi için, +1’leme, yorum yazma, paylaşma veya gönderi sahibi markayı çevrelerine ekleme gibi işlemleri siteden ayrılmadan yapabilecek.

Şimdilik test (Beta) aşamasında olan yeni reklam modeli için Google’ın anlaştığı Toyota USA, RITZ ve Cadbury UK firması, +Post reklamlarını kullanmaya başladı. Google bu şirketlerin +Post reklamları kullanmaya başladığı andan itibaren reklam performanslarında normale göre %50 artış gördüklerini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler