AnasayfaHaberlerGoogle, Artık Arama Sonuçlarında Google+ Hashtag'lerini de Gösterecek

Google, Artık Arama Sonuçlarında Google+ Hashtag’lerini de Gösterecek

Google üzerinde hashtag kullanılarak yapılan arama sonuçlarında, artık Google+ hashtagleri de gösterilecek.

Twitter’ın ardından Google+ da Mayıs ayında hashtag özelliğini duyurmuştu. Şimdi ise hashtag özelliğinin Google arama sonuçlarında da kullanılabileceğini duyurdu.

#Hashtag kullanarak bir arama yapıldığında, o hashtagin Google+ üzerindeki kullanımı arama sonuçlarına yansıyacak. Örneğin, aşağıda Emmy Ödülleri için oluşturulan #Emmys hashtaginin Google arama sonuçlarındaki gösterimini görebilirsiniz.

#Emmys Hashtag
#Emmys Hashtag

Örnekte görüldüğü gibi, hashtag aramalarında çıkan sonuçların sağ tarafındaki alanda, bu hashtagin Google+ üzerindeki kullanımı gösterilecek. Gösterilen Google+ postlarına bakarak +1 ve yorum sayısını görebileceksiniz. Ancak kendiniz yorum yazmak, +1’lemek ya da gönderi sahibi kullanıcıyı takip etmek isterseniz, bunun için Google+ sayfasına yönlendirilmek durumunda kalacaksınız.

Yeni özelliğin ne kadar kullanışlı olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak kullanıcılar hashtag kullanımını daha çok Twitter ve Instagram üzerinde yaptıkları için, Twitter ve Instagram hashtaglerinin de sonuçlarda gözükmesini isteyebilirler. Ancak bir diğer taraftan baktığımızda ise, Google+ kullanıcılarının hashtag kullanımını artırarak, popüler gönderi olmak için çaba göstereceklerini de söyleyebiliriz. Çünkü arama sonuçlarında kendi gönderilerinin gözükmesi; onlara daha fazla +1, daha fazla yorum ve daha fazla takipçi getirecektir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler