AnasayfaHaberlerGalaxy S5'in Özellikleri Sızdırıldı!

Galaxy S5’in Özellikleri Sızdırıldı!

Merakla beklenen Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5’in özellikleri SamMobile tarafından sızdırıldı.

SamMobile tarafından açıklanan özelliklere göre, Samsung Galaxy S5 iki farklı model olarak piyasaya sürülecek. Kullanıcılarının plastik kasa şikayetlerini dikkate alan Samsung bu sefer hem metal hem de plastik olarak iki farklı model şeklinde satışa sunulacak.

Sızdırılan bilgilere baktığımızda, piyasaya sürülecek olan modellerde iki farklı işlemci yer alacak. Bunlardan birincisi 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 iken diğeri ise sekiz çekirdekli Samsung Exynos 6 olacak.

5.25 inç ekran büyüklüğünde Quad HD (2560 x 1440 piksel) Super AMOLED ekrana sahip olacak olan Galaxy S5’te ayrıca 16 MP arka kamera bulunacak.

Android 4.4 KitKat sürümü ile geleceği belirtilen Galaxy S5’in çıkış tarihi ise Mart ayı olarak belirtildi (Satış tarihi Nisan). Ayrıca metal ve plastik olarak iki farklı modelde piyasaya sürülecek olan Galaxy S5’in fiyatları ise 650 Euro (Plastik modeli) ve 800 Euro (Metal modeli) olarak belirtildi.

Son olarak SamMobile’ın verdiği bilgiler arasında Samsung’un bir önceki modelde olduğu gibi Galaxy S5’in ardından Galaxy S5 Mini ve Galaxy S5 Zoom modellerinin çıkacağı da yer alıyor.

sammobile logo
sammobile logo

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler