AnasayfaHaberlerGalatasaray İle Microsoft Teknolojik İşbirliğine İmza Attı

Galatasaray İle Microsoft Teknolojik İşbirliğine İmza Attı

Galatasaray SK ve Microsoft Türkiye arasında imzalanan anlaşma ile artık Galatasaray’ın teknolojik altyapısını Microsoft oluşturacak.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in ortak bir basın toplantı ile açıkladıkları işbirliğine göre Galatasaray’ın altyapısını artık Microsoft sağlayacak.

Taraftarlarla sağlanacak olan etkileşimden mağazacılığa, iş süreçleri yönetiminden iletişime kadar pek çok alanı kapsayan anlaşma ile Galatasaray, altyapısını Microsoft ile güçlendirmiş olacak.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal kulübün teknolojik altyapısında gerçekleştirilecek olan değişimler ile ilgili şunları aktardı:

[quote_box_center]Biz büyük bir kurum ve dev bir camia olarak, hizmet alırken kendi büyüklüğümüze yakışır kurumlardan hizmet almayı tercih ediyoruz. Bu nedenle Galatasaray Spor Kulübü’nün kulüp, Sportif AŞ, GSStore mağazacılık ve çevrimiçi iş birimlerinin tüm teknolojik altyapısını Microsoft’a emanet ettik. Projenin bize sağlayacağı verimlilikle, yılda 2 milyon dolar tasarruf edeceğimizi öngörüyoruz.[/quote_box_center]

Yapılan basın toplantısında Ünal Aysal’ın yanı sıra Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen de konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

[quote_box_center]Teknoloji, tıpkı diğer kurumlarda olduğu gibi karmaşık bir operasyonel yapıya sahip olan spor kulüplerinin dönüşümünde de kilit bir rol oynuyor. Akıllı kurumlar teknolojik dönüşüm yoluyla gelişmekte. Galatasaray Spor Kulübü, tarihinde yeni bir sayfa açacak olan kurumsallaşma projesiyle mali işler, finans, bütçe, insan kaynakları, satın alma, kulüp yönetimi, mağazacılık ve raporlama gibi çok sayıda süreci bütünleştirerek operasyonel verimliliği artırma yönünde çok büyük bir adım attı.[/quote_box_center]

Galatasaray Microsoft Anlaşması
Galatasaray Microsoft Anlaşması

Galatasaray’ın teknolojik altyapısı buluta taşınıyor

Projeyle Galatasaray Spor Kulübü’nün operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi, küresel pazarlarla bütünleşmenin sağlanması, süreç mükemmelliği, yenilikçi çözümlerin ortaya koyulması, standardizasyonun ve sürekliliğin sağlanması, taraftar memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Microsoft, projeye Microsoft Dynamics AX ve CRM İş Çözümleri, Microsoft Bulut Üretkenlik ve Altyapı Çözümleri, Microsoft Danışmanlık Hizmetleri ve stratejik işbirliği eşliğinde uçtan uca destek verecek.

Bu proje ile Galatasaray Spor Kulübü, tüm süreçlerini buluta taşıyarak çok daha verimli ve kesintisiz çalışma imkanı bulacak, aynı zamanda taraftarlarına, üyelerine çok daha iyi hizmet verme fırsatını yakalayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler