AnasayfaİnfografiklerFlickr 10. Yılını Kutluyor!

Flickr 10. Yılını Kutluyor!

En eski sosyal medya platformlarından olan popüler fotoğraf paylaşım platformu Flickr, 10. yılını hazırladığı bir video ve infografik ile kutladı.

Caterine Fake ve Stewart Butterfield tarafından 2004 yılında kurulan popüler fotoğraf paylaşım platformu Flickr, 2005 yılında 35 milyon dolara Yahoo tarafından satın alınmıştı. Yahoo tarafından alınmasının ardından ise büyüme hızını ikiye katlayan Flickr’ın en etkili dönemi Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer döneminde başladı. Herkes Flickr’ın artık popülaritesini kaybettiğini düşünürken Marissa Mayer, Flickr’ın gelişiminde etkili bir rol oynayarak, platformun popülaritesini devam ettirmesini sağladı.

Şubat 2004 yılında kurulan Flickr, bugün itibariyle tam 10. yaşına girmiş durumda. Resmi blogunda yaptıkları bir açıklama ile bunu kutlayan Flickr, 10. yılına özel bir video hazırladı ve 10 yıllık geçmişinde platformda yaşanan gelişmeleri anlatan bir infografik paylaşıldı.

Flickr’ın kurucularından olan Stewart Butterfield da Flickr’ın 10. yılını Flickr ekibine gönderdiği bir yazı ile kutladı.

[quote_box_center]Flickr’ın doğum gününü kutlamak benim için heyecan verici. 10 yıl önce bu fotoğraf sitesinin hayallerini kurduğumuzda, bunun tüm dünyadaki insanları bağlayacak bir etkisi olacağını düşünememiştik. Flickr ile gurur duyuyorum ve gelecekteki yenilikler için heyecanlıyım.

Stewart Butterfield[/quote_box_center]

Platformdaki 2 milyon grup tarafından günde 1 milyondan fazla fotoğraf yüklendiği belirtilen Flickr, 10. yılın sonunda 63 ülkede toplam 92 milyon kullanıcıya sahip oldu. Tabi buna sebep olan en büyük etken ise Flickr’ın 2013 yılının Mayıs ayında her bir kullanıcısı için 1 TB’lık depolama alanı sunması oldu.

Flickr’ın 10. yılı için hazırlanan videonun yanı sıra platformun 10 yıllık istatistiklerini gösteren bir infografik de paylaşıldı. Hazırlanan infografiği aşağıdan inceleyebilirsiniz.

flickr infografik
flickr infografik

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler