AnasayfaSosyal MedyaFacebook Video Ölçümü İçin Yeni Metriklerini Duyurdu

Facebook Video Ölçümü İçin Yeni Metriklerini Duyurdu

Facebook‘un özellikle son yıllarda üzerinde durduğu videolar, her geçen gün yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Şimdi ise video üreticilerine yönelik yeni metrikler platforma dahil edilmiş durumda.

Facebook’ta yer alan içerik üreticileri Facebook’un istatistik sayfası altından gönderilerinin ne kadar performansa sahip olduklarını ölçümleyebiliyor. Ancak Facebook’ta yeni sayılabilecek videolar diğer içerik türlerinden çok daha farklı bir yapıya sahip olduğu için ölçümleme metrikleri de farklı oluyor. Facebook’un videolar için duyurduğu yeni metrikler de bu bağlamda video üreticilerine detaylı analiz etme imkanı sunuyor.

Facebook video ölçümleme

Facebook İstatistik sayfası altından (videolar için) ulaşılabilen 3 yeni metrik ise şöyle:

  • Görüntülenen Dakika: Videonun toplam kaç dakika izlendiğini gösterir.
  • Video Görüntülemeleri: Videonun toplam kaç kez görüntülendiğini gösterir.
  • 10 Saniyelik Görüntülemeler: Videoların kaç kez 10 saniyelik görüntülemeye sahip olduğunu gösterir (10 saniyeden az süreye sahip videolarda video süresinin %97’si hesap edilir).

Farkettiyseniz yeni gelen metrikler arasında 10 Saniyelik Görüntülemeler de mevcut. Facebook video reklamlarında ilk 10 saniye için ücret alınmadığı düşünüldüğünde 10 saniyelik metriğin video ölçümünde önemli bir kriter olduğunu söylemek mümkün.

2015’in En İyi 360 Derece Facebook Videoları

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler