AnasayfaHaberlerFacebook'a TOR Browser İle Güvenli Erişim Sağlayın

Facebook’a TOR Browser İle Güvenli Erişim Sağlayın

Facebook kullanıcıların anonim olarak ve daha güvenli bir şekilde platformu kullanabilmeleri adına yeni TOR Browser adresini (.onion) kullanıma sundu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında HTTPS sistemine geçiş yapan Facebook, güvenli kullanımı bir adım daha ödeye taşıyarak kullanıcıların güvenli bir şekilde platformu kullanabilmeleri için yeni TOR Browser adresini (.onion) kullanıma sundu. Kullanıcılarının güvenliğini her safhada önemsediğini vurgulayan Facebook, kullanıcıların Facebook’a güvenli erişimi için birçok seçeneği olduğunu ve bunlara bir de TOR seçeneği eklediklerini belirtti.

Tor Browser
Tor Browser

Sadece TOR tarayıcılar üzerinden erişilebilen Facebook’un yeni onion adresi, kullanıcıların Facebook’un ana WWW altyapısına bağlanarak; yani direkt olarak tarayıcıdan Facebook’un veri merkezine bağlanarak gizli ve güvenli oturum açmalarını sağlıyor. Facebook’un SSL bağlantısı ise bu ziyaretçilerin güvenli girişini tanımlayarak platformu erişime açıyor.

Facebook’un onion adresi https://facebookcorewwwi.onion/ şu anda kullanılabilir durumda. Ancak erişim sadece TOR tarayıcılar üzerinden sağlanabiliyor.

KAYNAKFacebook

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler