AnasayfaSosyal MedyaSports Stadium: Facebook'tan Gerçek-Zamanlı Spor Platformu

Sports Stadium: Facebook’tan Gerçek-Zamanlı Spor Platformu

Sosyal medya devi Facebook, bu sefer de sporseverleri hedeflediği yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Kullanıcılar Sports Stadium adı verilen yeni yerleşik platform üzerinden canlı olarak spor müsabakalarını takip edebilecek ve bu doğrultuda çeşitli sohbetler başlatabilecekler.

Yapılan açıklamada Facebook’ta 650 milyon sporseverin bulunduğuna dikkat çekilirken; Facebook’un bu bağlamda dünyanın en büyük stadyumu konumunda olduğuna da vurgu yapılıyor.

Facebook Sports Stadium, ilgili sporlar, takımlar, müsabakalar ve Facebook ile ilişkilendirilmiş diğer her bir içeriği kapsıyor. Gerçek-zamanlı olarak sunulan içeriklere platformda kronolojik olarak yer veriliyor.

Facebook Sports Stadium

Facebook Sports Stadium’da kullanıcıların ulaşabileceği içerikler ise kısaca şöyle:

  • Arkadaşlarının gönderileri ve müsabakalar ile ilgili yorumları,
  • Takımlar, ligler, gazeteciler gibi profesyonel taraflardan gelen gönderiler ve yorumlar,
  • Canlı skorlar, istatistikler ve gerçek-zamanlı karşılaşmalar,
  • Müsabakanın hangi kanaldan izlenebileceği gibi çeşitli bilgiler.

Gerçek-zamanlı spor deneyimi yaşatmak isteyen Facebook, Sports Stadium’u bir ikinci ekran deneyimi olarak nitelendiriyor. Bu bağlamda yayıncılık kültürünü daha ileriye taşımak istediğini de belirtiyor.

Facebook Sports Stadium

Facebook Sports Stadium’u kullanmak için kullanıcıların sadece ilgili müsabaka için arama yapmasının yeterli olduğunu söylüyor. Ayrıca zaman içerisinde bu yeni platformun çok daha kapsamlı hale geleceğinin de altını çiziyor.

Sports Stadium platformu bugünden itibaren ilk etapta Amerikan futbolu kapsamında kullanıma sunulacak. Basketbol, futbol gibi diğer popüler sporlar da zaman içerisinde bu platforma dahil edilecek. Ayrıca şimdilik sadece ABD’deki iOS kullanıcıları için aktif edilecek olan canlı platformun diğer ülkelere ve diğer işletim sistemlerine ise önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler