AnasayfaHaberlerFacebook Sonunda GIF Desteğine Kavuştu!

Facebook Sonunda GIF Desteğine Kavuştu!

Facebook, birçok platformda kullanılabilen GIF formatındaki hareketli görselleri sonunda desteklemeye başladı.

Twitter, Google+, Pinterest gibi platformlarda uzun süredir kullanılabilen GIF’ler, ilginç bir şekilde Facebook’ta paylaşılamıyordu. Ancak her ne kadar aradan uzun yıllar geçmiş olsa da birçok kişinin beklediği bu özellik sonunda Facebook’a da gelmiş oldu.

Facebook’ta GIF paylaşmak için yapmanız gereken 9GAG, Imgur, Tumblr gibi platformlardaki GIF uzantılı görselleri doğrudan Facebook üzerinden paylaşmak.

Paylaşılan görselleri Facebook otomatik olarak oynatmasa da görselin ortasına yerleştirdiği GIF ibaresi, görselin hareketli olduğunu vurguluyor. Görsele tıklandığı anda ise ilgili GIF oynatılmaya başlıyor. Aşağıdaki örnekten görebilirsiniz.

Uzun süredir birçok kişinin beklediği GIF desteğinin Facebook’a gelmesiyle, markaların bu durumu avantaja çevireceği aşikar. Hatta bir GIF akımının başlayacağını bile söylemek mümkün.

Bakalım önümüzdeki günlerde bu GIF özelliğini kullanarak ne gibi yaratıcı paylaşımlar yapılacak, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler