AnasayfaHaberlerFacebook Sayfalarına Restoran Menüleri Geliyor

Facebook Sayfalarına Restoran Menüleri Geliyor

Facebook, restoran ve kafe sayfalarına eklenecek olan menüler için Constant Contact ile anlaşmaya vardı.

Sosyal medya devi Facebook, Restoran/Kafe kategorisine ait sayfalarda artık menülere de yer vereceğini duyurdu. Yapılan duyuruda restoran menülerinin Constant Contact’a ait olan listeleme platformu SinglePlatform aracılığıyla sayfalara entegre edilebileceği belirtildi. Ancak eklenen özellikte sipariş alanı bulunmuyor.

Şimdilik ABD ve Kanada’da kullanılabilen özelliğin önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de hizmete girmesi bekleniyor. Ancak Facebook; ABD veya Kanada’da olmayan yada SinglePlatform ile çalışmayanlar için de; Ayarlar > Sayfa Bilgileri > Menüler kısmı üzerinden PDF haline getirilmiş menü listesinin eklenmesine imkan sağlıyor. Ancak ilgili sayfanın Restoran/Kafe kategorisinde olması gerekiyor.

SinglePlatform ile çalışan işletmelerin ise (aylık 79 dolar), ekstra bir işlem yapmalarına gerek kalmıyor. SinglePlatform’da hazırlanan menüler otomatik olarak restoran sayfalarına eklenmiş oluyor.

Facebook sayfaları, restoran menüleri
Facebook sayfaları, restoran menüleri

Facebook Sayfaları’na restoran menüleri nasıl eklenir?

Facebook sayfanız Restoran/Kafe kategorisinde ise aşağıdaki adımları uygulayarak sayfanıza restoran menülerini ekleyebilirsiniz.

  1. Sayfanızın üst tarafında bulunan “Sayfayı Düzenle” butonuna tıklayın,
  2. Açılan alandan “Sayfa Bilgilerini Güncelle”yi seçin,
  3. “Menü” kısmına tıklayın ve hazırladığınız PDF dosyasını seçip yükleyin,
  4. “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basarak işlemi bitirin.

Eğer ABD veya Kanada’da bulunan bir restorana sahipseniz, menüleri sayfanıza entegre etmek için SinglePlatform‘u da kullanabilirsiniz.

KAYNAKFacebook

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler