AnasayfaHaberlerFacebook, "Beğen" Butonu Formatındaki Yeni Emojileri Test Ediyor

Facebook, “Beğen” Butonu Formatındaki Yeni Emojileri Test Ediyor

“Dislike” butonu yerine farklı bir özellik sunacağını açıklayan Facebook’un, “Beğen” butonu formatında test ettiği yeni emojiler gün yüzüne çıktı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerber, platforma “dislike” butonu gelmesiyle ilgili olarak bazı ipuçları vermişti. Ancak bunun doğrudan “dislike” şeklinde değil; “alternatif bir beğenme eylemi” şeklinde sunulacağını belirtmiştik. Şimdi ise bu yeni beğenme alternatiflerinin nasıl görüneceği ile ilgili bazı ekran görüntüleri paylaşıldı.

Engadget sitesi tarafından paylaşılan görüntülere göre, “beğen” butonunun yanı sıra alternatif olarak çeşitli emojiler de eklenmiş durumda. Ekran görüntüsüne göre bu emojiler arasında beğenme, kalp, gülme, şaşırma, üzülme ve kızgınlık duygularını ifade eden emojiler bulunuyor.

Facebook alternatif beğen butonları

Ekran görüntüsünde gördüğünüz yeni beğenme alternatifleri, kullanıcıların üzücü bir gönderi karşısında daha anlamlı reaksiyon vermeleri konusunda fayda sağlayacak. Örneğin bir vefat ile ilgili bir gönderi paylaşıldığında anlamını yitiren “beğen” butonu yerini “ağlayan surat” ifadesine bırakmış olacak.

İrlanda ve İspanya’daki Facebook kullanıcıları üzerinde test edildiği belirtilen yeni emojilerin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

GÜNCELLEME: “Facebook Reactions” adı verilen bu yeni özellik, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından da doğrulandı.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler