AnasayfaSosyal MedyaFacebook 2016 Üçüncü Çeyrek Raporu Paylaşıldı

Facebook 2016 Üçüncü Çeyrek Raporu Paylaşıldı

2016 üçüncü çeyrek raporunu paylaşan Facebook, toplamda 1.8 milyar kullanıcıya ulaşırken, 7.01 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

2016 üçüncü çeyrek raporunu paylaşan Facebook, platforma ait güncel verileri paylaştı. Kullanıcı sayısının 1.8 milyara ulaştığını duyuran sosyal medya devi, üçüncü çeyrekte 7.01 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Facebook üzerinden açıklama yapan Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un güncel durumunu değerlendirdi. Zuckerberg, Facebook’un toplam kullanıcı sayısının 1.8 milyara ulaştığını söylerken; her ay 1.2 milyar kullanıcının da Facebook uygulamalarını kullandığını ifade etti. Ayrıca WhatsApp ve Messenger’ın 1 milyar, Instagram’ın ise 500 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı olduğunu belirtti.

Facebook 2016 Üçüncü Çeyrek Raporu

Facebook’un en önemli odak noktasının video olduğunu söyleyen Zuckerberg, yaratıcı içerikler üretmeyi seven kullanıcılar için yeni video araçlarını da geliştirmeye devam ettiklerini vurguladı.

2016’nın Mayıs ayından itibaren canlı yayın yapan kullanıcıların sayısının 4 kat arttığına dikkat çeken Zuckerberg, henüz üç ay önce duyurulan Instagram Hikayeler’in de her gün 100 milyon kişi tarafından kullanıldığını belirtti. Önümüzdeki aylarda ise Facebook uygulamaları üzerinden kullanılabilecek olan yeni kamera özelliklerini duyuracaklarını açıkladı.

Facebook’un sosyal ağ anlamında gösterdiği bu yükselişin sürekli olarak devam etmeyeceği bir gerçek. Ancak sosyal ağ dışında Facebook’un internet kullanıcılarının tüm ihtiyacını karşılayacak bir platform haline getirilmeye çalışıldığını da söylemek gerekiyor. Öyle ki artık Facebook üzerinden yemek siparişi, bilet satın alma, randevu alma gibi işlemler dahi yapılabiliyor. Bunun yanı sıra şirket donanım teknolojisinde de kendini göstermeye başlıyor. Facebook’un bir sonraki adımının ne olacağını ise zaman gösterecek.

Raporun tamamını okumak için buraya tıklayın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler