AnasayfaHaberlerEfsane Oyun Snake Akıllı Telefonlara Geliyor

Efsane Oyun Snake Akıllı Telefonlara Geliyor

Eski cep telefonlarının vazgeçilmez efsane oyunu Snake (Yılan), şimdi de Android, iOS ve Windows Phone cihazlara geliyor.

İlk olarak 1970’li yıllarda çeşitli isimler altında piyasaya sürülen; daha sonra 1997 yılında Nokia 6110 cep telefonu modeli ile bir fenomen haline gelen Snake (Yılan) oyunu, şimdi de yenilenen haliyle akıllı telefonlara geliyor.

Oyunu şirket bünyesinde mühendis olarak çalışırken Nokia cihazlar için yeniden geliştiren Taneli Armanto, şimdi de aynı oyunun modern hali için kolları sıvamış durumda. Cihazın Android, iOS ve Windows Phone cihazlar için kullanıma sunulacağı tarih ise 14 Mayıs 2015.

Snake Rewind oyunundan ekran görüntüleri.
Snake Rewind oyunundan ekran görüntüleri.

Akıllı telefonlar için geliştirilen yeni Snake Rewind oyunu, sahip olduğu modern arayüzünün yanı sıra; daha fazla bölüm seçeneği ve daha fazla özelliğe sahip.

Konu ile ilgili olarak, oyunun arkasındaki yazılım şirketi Rumilus Design’ın resmi websitesinde verilen bilgilere göre Rewind Snake oyununun sahip olduğu özellikler şöyle:

  • Yılan engellere çarpsa dahi, sahip olduğu can kadar oyuna devam edebilme,
  • Birbirinden farklı meyveler, özel güçler ve efektler,
  • Çeşitli görevlerin tamamlanmasının ardından açılan, farklı görünüme ve farklı müziklere sahip 10 bölüm,
  • Çeşitli güçlendirici itemlerin satın alınabildiği ve yükseltilebildiği meyve mağazası,
  • Diğer kişilere karşı oynama, Facebook bağlantısı ile sıralama oluşturma,
  • Son olarak ise yılanın tüm ekranı doldurması durumunda ekstra bir süpriz.

Ayrıca oyun için hazırlanan videoda, oyunun eskisine göre çok daha geliştirilmiş ve çok daha modernize edilmiş hali net bir şekilde görülebiliyor.

Nostaljik Video Oyunları Gerçek Hayatta Olsaydı…

Yenilenen haliyle tekrar gün yüzüne çıkan Snake Rewind oyunu, eskisi gibi yeniden fenomen haline gelir mi bilinmez, ancak çok fazla kişi tarafından oynanacağı kesin. Bunu da kullanıma sunulacağı 14 Mayıs tarihinden sonra hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler