AnasayfaHaberlerDünya Kupası İle İlgili Facebook Etkileşimi 1 Milyarı Aştı

Dünya Kupası İle İlgili Facebook Etkileşimi 1 Milyarı Aştı

Facebook’ta FIFA 2014 Dünya Kupası ile ilgili beğeni, yorum ve paylaşımlardan oluşan etkileşimlerin toplam sayısı 1 milyarı aştı.

FIFA 2014 Dünya Kupası‘nın en büyük etki alanlarından birinin sosyal medya olduğuna hepimiz şahit oluyoruz. Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Vine derken tüm Dünya Kupası heyecanı sosyal medyayı sardı ve hala sarmaya devam ediyor. Bunların arasından Facebook ise en etkili kullanılan platformlardan bir. Öyle ki şirket tarafından gelen istatistikler FIFA 2014 Dünya Kupası heyecanının Facebook üzerinde ne kadar etkili bir malzeme olarak kullanıldığını gösteriyor.

Buna da bir göz atın >> FIFA 2014 Dünya Kupası’nı Google Takvim İle Takip Edin

Dünya Kupası ile ilgili bazı istatistikler paylaşan Facebook; 12 Haziran tarihinden 29 Haziran tarihine kadar olan süreç zarfında Dünya Kupası ile ilgili beğeni, yorum ve paylaşımlardan oluşan etkileşim sayısının 1 milyar gibi büyük bir sayıya ulaştığını açıkladı.

Facebook - Dünya Kupası
Facebook – Dünya Kupası

220 milyon Facebook kullanıcısı tarafından sağlanan bu etkileşim sayısı, Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da en çok Brezilya – Şili maçı esnasında büyük pay aldı. Paylaşılan bu istatistiklerin yanı sıra en fazla hangi futbolcuya ait Facebook gönderisinin daha fazla beğeni aldığı da belirtildi. Buna göre Brezilya’lı Neymar‘ın 25 Haziran’da paylaştığı gönderi diğer futbolculara göre daha fazla beğeni sayısına ulaştı.

Facebook’ta yaşanan Dünya Kupası heyecanı ile ilgili diğer istatistiklere bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler