AnasayfaİnternetAnonymous Türkiye'ye Savaş Açtı!

Anonymous Türkiye’ye Savaş Açtı!

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Türkiye’ye adeta savaş açtı. Konuyla ilgili olarak bir video hazırlayan Anonymous, IŞİD’i desteklediği gerekçesiyle Türkiye merkezli internet sitelerine saldırı yapacaklarını duyurdu.

Yaklaşık 10 gündür süren .TR uzantılı web sitelerine yapılan saldırılar, Anonymous’un saldırılarıyla diğer uzantılara da yansımış durumda. Hatta bundan önce yapılan saldırıları da Anonymous üstlenmişti. Ancak gün içerisinde yapılan saldırının diğerlerine göre çok daha geniş kapsamlı olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki gün içerisinde (24 Aralık 2015) Türkiye’deki birçok bankanın internet sitesi, devlete ait çeşitli internet siteleri ve aralarında WebMasto.com’un da bulunduğu çeşitli birçok internet sitesi yoğun DDoS saldırısına maruz kaldı.

TR uzantılı sitelere yapılan uzun süreli saldırıların ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım açıklama yapmış; TR uzantılardan sorumlu olan ODTÜ’yü suçlayarak yeterli önlemi almadığını iddia etmişti (Bkz: Radikal haberi). Ancak sonrasında yapılan saldırılar ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Zira 24 Aralık 2015 tarihinde yapılan saldırılardan sadece TR uzantılı internet siteleri değil; farklı uzantılara sahip internet siteleri de etkilenmişti.

An itibariyle birçok bankanın ve devlete ait web sitelerinin erişiminde hala sıkıntılar yaşanıyor. Yani yapılan saldırılar henüz bitmiş değil. Öyle ki Anonymous tarafından yayınlanan videoda, Türkiye’nin IŞİD’e olan desteğini kesmediği sürece saldırılara devam edileceğine de vurgu yapılıyor.

Konuyla ilgili olarak gelişmeler oldukça bu yazıyı güncellemeye devam edeceğiz.

VİDEO LİNKİ

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler