AnasayfaİnternetLivestream Hacklendi! Şifrenizi Değiştirmeyi Unutmayın!

Livestream Hacklendi! Şifrenizi Değiştirmeyi Unutmayın!

Popüler canlı yayın platformu Livestream, kullanıcılarına attığı e-postada kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından hacklendiğini ve bazı bilgilere erişilmiş olabileceğini belirtti.

Livestream tarafından yapılan açıklamada şu şözlere yer verildi:

An itibariyle giriş izni olmayan bir kişi tarafından kullanıcı hesaplarının yer aldığı veritabanına erişim sağlandığını farkettik. Saldırıyı geniş çerçevede inceliyoruz, ancak bazı hesap bilgilerine erişim ulaşmış olabilirler.

Erişim sağlandığını düşündüğümüz bilgiler arasında; isim, e-posta adresi, şifre ve eğer bize verdiyseniz doğum tarihi ve telefon numarası bilgileri yer alıyor.

Livestream Logo

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamanın yanı sıra, kullanıcılara ait kredi kartı veya diğer ödeme bilgileri ile ilgili verilerin tutulmadığını vurgulayan Livestream, saldırıyla ilgili olarak geniş bir inceleme başlattıklarını da ifade etti.

Eğer siz de Livestream’in 300 bin kullanıcısından biriyseniz, hesabınıza giriş yaparak hemen şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler