AnasayfaİnternetAnonymous: "IŞİD'i İnternetten Sileceğiz"

Anonymous: “IŞİD’i İnternetten Sileceğiz”

Anonymous hacker grubu, yayınladıkları bir video ile interneti etkin olarak kullanan IŞİD’e karşı operasyon başlatacaklarını duyurdu.

Adından oldukça söz ettiren ünlü hacker grubu Anonymous, ibresini bu sefer IŞİD’e doğrulttu. Geçtiğimiz günlerde Paris’te yaşanan terör saldırılarının ardından Anonymous da internet ortamında IŞİD’e karşı faaliyete geçeceklerini duyurdu.

IŞİD terör örgütünün bünyesine yeni üyeler dahil etmek ve (çeşitli duyurular, fotoğraf ve videolar yayınlamak) için interneti nasıl etkin kullandığını neredeyse hepimiz biliyoruz. Ülkeler bu terör örgütüne karşı verdikleri mücadeleleri her ne kadar sahada sürdürmeye devam etse de, internet ortamındaki faaliyetlere tam anlamıyla önem vermiş değil. Anonymous hacker grubu ise bu görevi üstelenerek, IŞİD’i internetten tamamen temizlemeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili olarak bir dizi tweet atan ve ardından çektikleri bir videoyu paylaşan Anonymous hacker grubu, web trafiği üzerinden bilgi almayı hedeflediklerini belirtti. Bu bağlamda IŞİD’in internetteki faaliyetlerinin önüne geçmek amacıyla #OpParis kampanyası başlatıldı.

YouTube üzerinde paylaşılan videoda Fransızca konuşan Anonymous sözcüsü, geniş çaplı siber saldırılara hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.

Duyurunun ardından atılan tweetlerde ise IŞİD bağlantılı 5500’den fazlaTwitter hesabının çökertildiği duyuruldu.

https://twitter.com/opparisofficial/status/666553008541552640

Başlatılan operasyon, Anonymous hacker grubunun terör saldırılarına yönelik başlattığı ilk operasyon değil. Zira bu yılın başlarında Paris merkezli mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırının ardından benzer bir operasyon başlatılmıştı.

KAYNAKCNET

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler