AnasayfaHaberlerAmazon Kendi İnternetini Kurmaya Hazırlanıyor

Amazon Kendi İnternetini Kurmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon Inc., müşterileri için kendi kablosuz internet bağlantısını kurmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in haberine göre, California’da testleri yapılan yeni kablosuz internet bağlantısının alt yapısını uydu haberleşme hizmeti veren Globalstar şirketi oluşturuyor. Şirket ise uydu spektrumunu %80’e kadar çıkarmak istiyor. Bu da bağlantının daha fazla trafik kaldırabilmesi ve normal bağlantılardan daha hızlı olması anlamına geliyor.

Amazon kendi bağlantısını kurarak, Wifi ile çalışan cihazları (Kindle gibi) veya yeni açtığı “Amazon Instant Video” servislerini kullanan müşterilerinin internet ihtiyacını karşılamış olacak.

Tabi daha önceden kendi internet hizmetini açmış olan teknoloji şirketleri de var. Bunlardan en büyüğü her zamanki gibi Google. Hatta şu ana kadar onlarca şehir için fiber internet planlaması yapıldı bile.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon’un bu servisinin hala test aşamasında olduğunu da belirtelim.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler