AnasayfaHaberlerYahoo, Arama Motorunu İyileştirmek İçin Yelp İle Anlaştı

Yahoo, Arama Motorunu İyileştirmek İçin Yelp İle Anlaştı

Yahoo, arama motoru Yahoo Search’ü iyileştirmek adına popüler online rehber platformu Yelp ile anlaşma yaptı.

Yahoo, özellikle restoranlar için online rehber platformu sunan Yelp’in oldukça değerli olan incelemeleri, notları ve listeleri gibi yerel bilgilerini arama motorunda kullanmak üzere Yelp ile anlaşmaya vardı.

The Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre Yahoo-Yelp anlaşması, Google ve Bing gibi diğer arama motorlarından daha farklı ve daha yenilikçi bir konuma sahip olabilmek konusunda Yahoo’ya artı bir puan kazandıracak.

Uzun zamandır Yelp’e olan ilgisiyle de gündeme gelen Yahoo‘nun CEO’su Marissa Mayer, Yelp ile yaptığı anlaşma ile arama motorundaki yerel aramaları iyileştirmek adına güzel bir hamle yapmış olacak. Zira 2004 yılında kurulan Yelp oldukça değerli verilere sahip.

yelp
yelp

Anlaşmanın detayları henüz bilinmese de Yelp’in Yahoo’ya oldukça faydası olacak. Yapılan anlaşma ile Yahoo’nun Yelp verilerini kullanarak arama sonuçlarında restoranlar için ayrı bir sekme ve bir puanlama sistemi (rating), getirmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir anlaşma Microsoft ile Foursquare arasında gerçekleşmişti. Microsoft’un Foursquare’e 15 milyon dolar yatırım yapmasının yanı sıra; Bing, Windows Phone gibi servislerini iyileştirmek için Microsoft Foursquare’in bütün kullanıcı lokasyon verilerine erişim hakkına sahip olmuştu.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler