AnasayfaHaberlerVine, Cinsel İçerikli Paylaşımları Resmi Olarak Yasakladı

Vine, Cinsel İçerikli Paylaşımları Resmi Olarak Yasakladı

Cinsel içerikli paylaşımlar konusunda daha önce gizleme çalışmaları yapan Vine, artık bu paylaşımları resmi olarak yasaklama kararı aldığını duyurdu.

6 saniyelik video paylaşım platformu Vine, daha önceden pornografik ve cinsel içerikli videoları gizleme konusunda filtreleme gibi çeşitli çalışmalar yapmıştı. Ancak bunun önüne geçemeyen Vine, çözümü bu paylaşımların komple yasaklanmasında buldu.

Vine’ın resmi blogunda yapılan açıklamada, bu içeriklerin Vine kullanıcılarının sadece küçük bir bölümünü tarafından paylaşıldığı, ancak küçük de olsa bu içeriklerin Vine topluluğuna uygun olmadığı dile getirildi. Bu nedenle cinsel içerikli paylaşımların önüne geçmek adına kurallar ve hizmet kullanım şartlarındaki maddelerde değişikliğe gidildiği belirtildi.

Yapılan değişikliklerin Vine kullanıcılarının %99’unu etkilemeyeceğini belirtilirken, geri kalan %1’lik kısım içinse; internet ortamındaki cinsel içerikler ile problemlerinin olmadığı, ancak bu içeriklerin kaynağı olmak istemedikleri belirtildi.

Vine cinsel içerikli paylaşımlara artık izin vermeyecek.
Vine cinsel içerikli paylaşımlara artık izin vermeyecek.

Ne tür içerikler yasaklanacak?

Vine yardım merkezinde de belirtildiği gibi, bundan sonra platform üzerinde; cinsel hareketler, tahrik edici çıplaklık, cinsel organların görüntülenmesi, cinsellik içeren animasyon ve resimler gibi unsuları içeren paylaşımlar yapılamayacak.

Ancak bunların dışında paylaşılan; çıplaklık konulu sanatsal içerikler, tahrik edici olmayan (annenin bebeğini emzirmesi gibi) içerikler, çıplaklık protestoları gibi politik içerikler konusunda herhangi bir yasaklama durumu söz konusu olmayacak.

Yeni kural ve kullanım şartlarına uymayan kullanıcıların hesapları ise duruma göre geçici veya kalıcı olarak engellenecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler