AnasayfaİnternetYerli Yapım "Tehdit: Siber Çöküş" Filmi Desteklerinizi Bekliyor!

Yerli Yapım “Tehdit: Siber Çöküş” Filmi Desteklerinizi Bekliyor!

Sinema sektöründe her geçen gün sayısı artan “siber-suç” temalı filmlere şimdi de Türk yapımı “Tehdit: Siber Çöküş” filmi ekleniyor.

İçinde bulunduğumuz dijital çağın bir sonucu olarak “siber-suç” temalı filmler ve dizilerin sayısı da her geçen gün artmaya başladı. Özellikle herkesin severek izlediği Matrix serisi ile başlayan bu akım, güncel bir örneği olarak Mr. Robot dizisiyle devam ediyor diyebiliriz.

Komedi, romantik, dram ve korku türlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı Türk sinemasında ise siber-suç temalı film ve dizi türlerine pek yer verilmediği de aşikar. Ancak yerli yapım olarak ortaya çıkan yeni Tehdit: Siber Çöküş filmi, bu düzeni bozacak gibi görünüyor.

Tehdit: Siber Çöküş – Filmin Konusu

“Yıllarını siber suça vermiş bir hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu hacker, uluslararası şirketlere zarar vermekte, birçok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu hacker için başlatılan operasyon, Başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan Başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu hacker’ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı “Kurtbey” olan bu hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu ile yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.”

Tehdit: Siber Çöküş – Fragman

Tehdit: Siber Çöküş – Vizyon Tarihi

Filmin vizyon tarihi ile ilgili net bir bilgi olmadığını belirtmek gerekiyor. Başta filmin 2016’nın Sonbahar aylarında vizyona girmesi beklenirken, yeterli destek alamadığı için bu tarihin ertelendiğini vurgulamak gerekiyor. Yani Tehdit: Siber Çöküş filminin vizyona girebilmesi, yeterli düzeyde destek alabilmesine bağlı diyebiliriz.

Yapılan açıklamada, sponsor çalışmaları ve finans desteği için yapılan görüşmelerin herhangi bir sonuç vermediği, dolayısıyla gerekli finans desteğinin sağlanamadığı belirtiliyor. Dolayısıyla film ekibi projeye son vermek yerine, izleyicilerin filme karşı olan olumlu geri bildirimlerinin de etkisiyle projeyi fonlama fikrini oluşturdukları ifade ediyor.

İlk olarak 2013 yılında senaryolaştırılan ve konu üzerine yaklaşık 14 aylık bir çalışma yapılan Tehdit: Siber Çöküş filmi için şimdiye kadar yaklaşık 100,000 TL harcandıysa da, projenin tamamlanması için biraz daha finansal desteğe ihtiyacı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yeterli destek sağlanmasının akabinde çekim sürecinin başlayacağı ve 5 aylık bir süre sonunda ise vizyona girebileceği belirtiliyor.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Mascot Film ve m3 Film yapımı Tehdit: Siber Çöküş film projesinin hayata geçirilebilmesi için kullanıcıların verebileceği çeşitli destek türleri mevcut. Bunlar kısaca şöyle:

1. Maddi destek: Fongogo üzerinden kendi maddi durumunuza göre istediğiniz miktarlarda projeye bağış yapabilir, filmin vizyona girebilmesine katkıda bulunmuş olabilirsiniz. Maddi destek sağlayanlara ayrıca Kurtbey tasarım t-shirt, filmin kupa bardağı, filmin imzalı afişi gibi hediyelere sahip olabileceğini de belirtelim.

2. Sosyal paylaşımlar: İnternet sitelerinizde, sosyal medya hesaplarınızda ilgili projeye ait bağlantıları paylaşarak projenin daha fazla kişiye ulaşmasını ve dolaylı olarak desteklenmesini sağlayabilirsiniz.

Destek vermek ve detaylı bilgi almak için: Fongogo (Tehdit: Siber Çöküş)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler