AnasayfaSosyal MedyaTayvanlı Hacker, Canlı Yayında Zuckerberg'in Facebook Hesabını Silecek

Tayvanlı Hacker, Canlı Yayında Zuckerberg’in Facebook Hesabını Silecek

Beyaz şapkalı hacker, Mark Zuckerberg’in Facebook hesabını canlı yayın sırasında sileceğine söz verdi.

Başarılarıyla Tayvan’ın ve dünyanın en ünlü beyaz şapkalı hackerlarından birisi olmayı başaran Chang Chi-yuan, Pazar günü Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg‘in sosyal paylaşım platformundaki hesabını sileceğini duyurdu. Hacker, hesabı silebileceğine o kadar güveniyor ki bunu yaptığı sırada Facebook Live üzerinden canlı yayın yapacağını da belirtti.

Chang, neden özellikle Facebook’u hedef aldığıyla ilgili bir bilgi paylaşmadı ancak önceki paylaşımlarından anlaşılabildiği üzere, teknoloji devlerinin açık bulma programlarından gelir sağlamak istiyor. Hacker, bir blog paylaşımında hacker olmaktan sıkıldığından ve para kazanabileceği şeylere yönelmeyi istediğinden bahsetmişti.

Facebook
Görsel: Depositphotos

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesinin kolay bir şekilde hacklenmesi kulağa biraz abartılı geliyor olabilir. Fakat Chang’in benzer sitelerle dolu, uzun bir hackleme geçmişi var. Hacker, bu ayın başında Apple’ın sitesine sızmayı başarmış ve 500 adet iPhone’u yalnızca 3 cent ödeyerek satın almasını mümkün kılan bir açık bulmuştu. Ayrıca Tesla ve Apple’ın web sitesine düzenlenen siber saldırıların sorumluluğunu da üstlenmişti.

Şifreleri Düzenli Olarak Değiştirmek Doğru Mu?

KAYNAKEngadget

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler