AnasayfaSosyal MedyaSnapchat'te 3D Sticker'lar İle Arttırılmış Gerçeklik Dönemi Başlıyor

Snapchat’te 3D Sticker’lar İle Arttırılmış Gerçeklik Dönemi Başlıyor

Anlık görüntü ve video paylaşım platformu Snapchat, yaratıcı özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer platforma dahil ettiği 3D sticker‘ları duyuran Snapchat, bu stickerları kullanıcıların hareket eden nesnelere yerleştirebilmesini ve eğlenceli videolar oluşturabilmesini sağlıyor.

Yeni özellik ile hareket eden bir kediye emoji ekleyebilir; denizdeki dalgaların arasına bir sörfçü koyabilir ya da bulutların arasına bir uçak ekleyebilirsiniz.

snapchat-3d-stickers-gif

iOS ve Android platformlarda kullanıma sunulan yeni üç boyutlu sticker’ları kullanabilmek için Snapchat’te video çekerken sticker seçeneği üzerinden bir sticker seçmeniz ve hareket eden bir nesneye bu sticker’ı yerleştirmeniz gerekiyor.

TechCrunch’ın haberine göre, Snapchat aynı zamanda arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle ilgili çalışmalar sürdüren Vuforia‘nın başkan yardımcısı Eitan Pilipski‘yi de kendi bünyesine katmış durumda. Aslında bu da arttırılmış gerçeklik tabanlı üç boyutlu sticker’ların nasıl ortaya çıktığını açıklıyor.

Facebook’un da MSQRD uygulaması ile Snapchat’i yakalamak istediğini düşündüğümüzde arttırılmış gerçeklik teknolojisinin Snapchat’te bu şekilde karşımıza çıkması, yeni bir akımın başlayacağını bizlere gösteriyor diyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler