AnasayfaHaberlerPopüler Dosya Barındırma Sitesi RapidShare Kapatılıyor!

Popüler Dosya Barındırma Sitesi RapidShare Kapatılıyor!

İnternetteki popüler dosya barındırma siteleri arasında yer alan RapidShare, 31 Mart 2015 tarihinde kapatılacak.

Kapatılan dosya yükleme (upload) sitelerine bir de RapidShare ekleniyor. Daha önce Megaupload ve Hotfile gibi (bkz) sitelerin kapatılmasının ardından şimdi de sıra RapidShare sitesine gelmiş durumda.

Konu ile ilgili olarak site üzerinden yapılan açıklamaya göre 31 Mart 2015 tarihinde kapatılacak olan servisin, Standard Plus ve Premium paketlerinin 28 Şubat 2015 tarihine kadar kullanılabilir olacağı belirtildi. Ayrıca servis kapandıktan sonra kullanıcı hesaplarının da otomatik olarak silineceği ifade edildi.

RapidShare kapatma bildirisi
RapidShare kapatma bildirisi

2002 yılında kurulan ve aylık yüzlerce milyon ziyaretçiye sahip olan İsviçre merkezli popüler dosya yükleme (upload) sitesi RapidShare, özellikle 2012 yılında Megaupload’ın kapanmasının ardından ziyaretçi akınına uğrayarak en popüler upload sitelerinden biri haline gelmişti. Ancak her telif hakkı sıkıntısı olan sitenin bir sonu olduğu gibi RapidShare de 31 Mart 2015 tarihinden itibaren artık kullanılamayacak.

Megaupload’ın hüsranla sonuçlanmasının ardından RapidShare de kendisini artık “bulut depolama servisi” olarak adlandırmış ve  gizlilik politikalarını da bu yeni kimliğine göre yapılandırmıştı. Ancak bu yeniden yapılandırma süreci iyi bir sonuç vermemiş; hatta 2014 yılında çalışanlarının %75‘ini işten çıkarmak zorunda kalmıştı.

Sonuç olarak tüm bu çabalara rağmen RapidShare için yolun sonu görünmüş durumda. 31 Mart 2015 tarihinde kapatılacak olan servis artık o tarihten itibaren kullanılamayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler