AnasayfaHaberler"Ok Google" Komutu Chrome'dan Kaldırıldı

“Ok Google” Komutu Chrome’dan Kaldırıldı

Google, kullanıcılar tarafından çok fazla benimsenmemesi sebebiyle Chrome’da sesle aramayı tetikleyen “Ok Google” komutunu kaldırdı.

Chrome‘un son kararlı sürümü Chrome 46 ile birlikte kullanıcılar artık “Ok Google” komutunu kullanamayacak. Yeni güncelleme Chrome’un Windows, Mac ve Linux versiyonlarında geçerli olacak.

Chrome’da kullanıcıları sürekli dinleyen ve “Ok Google” komutuyla da sesli aramayı başlatan özellik, kullanıcıların çok fazla tercih etmemeleri gerekçesiyle tarayacının Windows, Mac ve Linux versiyonlarından kaldırıldı. Chrome OS’larda ise şimdilik kullanılmaya devam edecek.

“Ok Google” komutu artık olmasa da Chrome’daki sesli arama özelliği hala aktif olarak kullanılabilecek. Kullanıcılar google.com ve yeni sekme sayfası üzerindeki mikrofon simgesine tıklayarak sesli aramalar yapabilecek.

Chrome’a gelen yeni güncellemeyle birlikte, Android’e yeni medya kontrolleri; iOS’a da Google Payment hesabı için otomatik doldurma gibi yeni özellikler de gelmiş durumda.

Ayrıca bkz:

KAYNAKGOOGLE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler