AnasayfaHaberlerNokia HERE Alman Otomobil Firmalarına Satıldı

Nokia HERE Alman Otomobil Firmalarına Satıldı

Nokia’nın harita servisi Nokia HERE 3 milyar dolar karşılığında BMW, Audi ve Mercedes üretimlerini gerçekleştiren otomobil üreticilerine satıldı.

Nokia, harita servisi Nokia HERE‘nin Almanya’daki popüler otomobil firmalarına satıldığını yaptığı bir açıklama ile duyurdu. 3 milyar dolar karşılığında satışı gerçekleştirilen Nokia HERE servisini otomobillerinde kullanmak üzere bundan böyle AUDI AG, BMW Group ve Daimler AG konsorsiyumu kullanacak.

Nokia tarafından yapılan açıklamaya göre HERE servisinin sağladığı kolaylıklar, sürücülere yeni nesil otomobillerde daha iyi bir deneyim yaşatacak.

Nokia HERE

Cep telefonu biriminin Microsoft’a satılmasının ardından harita birimini de Almanlara satan Nokia, bundan sonra ağ üzerine altyapı sağlayan Nokia Networks ve üst düzey teknoloji geliştirme ve lisanslama sağlayan Nokia Technologies birimlerine odaklanacak.

Satın alma işlemi için oluşturulan konsorsiyumun ise HERE servisi ile harita ve GPS teknolojilerinde daha iyi sonuçlar gerektiren sürücüsüz otomobil gibi projelere yoğunlaşması bekleniyor.

KAYNAKNOKIA

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler