AnasayfaHaberlerLinkedIn'den Freelancer'ları Bulmayı Sağlayan Servis: ProFinder

LinkedIn’den Freelancer’ları Bulmayı Sağlayan Servis: ProFinder

LinkedIn, işverenlerin istedikleri alanda freelancer bulmalarını ve işe almalarını kolaylaştırmak amacıyla yeni ProFinder servisini kullanıma sundu.

Profesyonel iş ağı LinkedIn, işverenlerin freelancer’lara ulaşmasını kolaylaştıracak yeni bir pilot program başlattı. ProFinder adını verdikleri yeni servis ile şirketler LinkedIn üzerinden ihtiyaç duyduğu alanlarda uzman freelancer’ları ulaşabilecek ve işe alabilecek.

An itibariyle deneme sürecinde olan ProFinder servisi, şimdilik sadece San Francisco bölgesinde ve çevresinde kullanılabiliyor. Şu anda servisin kullanılabildiği iş kolları arasında ise Muhasebe, Metin Yazarlığı, İçerik Stratejisi, Grafik Tasarım gibi alanlar yer alıyor.

Linkedin ProFinder

LinkedIn’in iş arama platformu Job Search‘ten ayrı olarak ProFinder servisi için farklı bir algoritma kullanılıyor. Firmalar freelancer’ların referansları, yetenekleri ve onayları gibi metriklere göre sıralanan sonuçlardan istedikleri düzeye sahip adaylara ulaşabiliyor.

Şimdilik deneme sürecinde olan ücretsiz ProFinder servisi, yapılan testlerin ardından başarılı sonuçlar verdiği takdirde diğer bölgelerde de kullanılabilir olacak.

LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler