AnasayfaHaberlerLastPass Hacklendi! Şifrelerinizi Değiştirmeyi Unutmayın!

LastPass Hacklendi! Şifrelerinizi Değiştirmeyi Unutmayın!

Popüler şifre yönetim servisi LastPass hacklendi. Kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri gerektiği hususunda da uyarı yapıldı.

Kullanıcıların tüm şifrelerini tek bir çatı altında toplamayı sağlayan popüler şifre yönetim platformu LastPass, hackerların saldırısına uğradı. Yapılan açıklamada kullanıcıların LastPass giriş şifrelerini değiştirmeleri gerektiği vurgulandı.

Şirket blogu üzerinden yapılan açıklamada, sunuculara izinsiz bir şekilde giriş yapıldığını tespit ettiklerini ifade eden LastPass, kullanıcıların platform üzerinde depoladığı diğer şifrelerinin herhangi bir tehlikede olmadığını vurguladı.

LastPass

Farklı sunucularda yer almasından dolayı depolanan şifrelerin tehlikede olmadığı belirtilse de, LastPass giriş bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçme ihtimalinden dolayı tehlikede olan LastPass şifrelerinin değiştirilmesi konusunda çağrı yapıldı.

Konuyla ilgili olarak kullanıcılarından özür dileyen LastPass, güvenlik konusuna çok önem verdiklerini ve bundan sonra da daha güvenli bir hizmet sunmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Ancak şifre koruma hizmeti veren bir platformun kendisini koruyamamış olması, kullanıcı memnuniyetini ne yönde değiştirecek, hep birlikte görmüş olacağız.

Eğer siz de LastPass kullanıcısı iseniz, acilen ana LastPass giriş bilgilerinizi değiştirmenizi öneriyoruz. Ancak yapılan açıklamada belirtildiği gibi depolanan şifreleriniz (şifrelenmiş kullanıcı verileriniz) için herhangi bir endişe duymanıza gerek yok.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler