AnasayfaİnternetIŞİD'e Savaş Açan Anonymous Başarısız mı Oldu?

IŞİD’e Savaş Açan Anonymous Başarısız mı Oldu?

Son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının ardından IŞİD’i internetten sileceklerini açıklayan Anonymous, doğru hedefi vurmakta sıkıntı çekiyor.

Son zamanlarda çeşitli merkezlere düzenlenen terör saldırılarının ardından üzerine düşeni yapmak amacıyla bir video hazırlayarak IŞİD’i internetten sileceklerini açıklayan ünlü hacker grubu Anonymous, hedefi bulma konusunda sıkıntılar çekiyor. Öyle ki söylentilere göre kendileri tarafından hacklendiği belirtilen Twitter hesapları ve web sitelerinin bir kısmının IŞİD’le uzaktan yakından ilgisi yok.

Daily Dot sitesine konuşan bir Twitter çalışanı, Anonymous hacker grubunun, IŞİD ile bağlantılı olduğunu söylediği ve bu sebeple ele geçirdiği Twitter hesaplarının büyük bir çoğunluğunun IŞİD ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını açıklıyor. Twitter çalışanı, kendilerinin kullanıcıların rapor ettiği hesapların haricindekileri incelemeye almadıklarını; ancak üçüncü parti incelemelerin sonuçlarına göre ele geçirilen hesapların büyük bir çoğunluğunun IŞİD’ ile bağlantısı olmayan akademisyen ve gazetecilerden oluştuğunu söylüyor.

Jester’s Court tarafından yapılan bir diğer inceleme ise, Anonymous’un hacklediği internet sitelerinin de IŞİD’le ilgisi olmadığını belirtiyor. Ağır bir dil ile yazılan blog yazısında Anonymous tarafından  hacklenen web sitelerinin IŞİD ile bağlantısı olmayan Kürtler, Filistinliler, İranlılar ve Çeçenlere ait olduğu vurgulanıyor.

@OpParisOfficial hesabından paylaşılan bir tweet de bu söylentileri doğruluyor.

@Opparisofficial - jesterSon olarak Ars Technica tarafından yapılan bir inceleme de benzer şeyleri söylüyor. Yapılan araştırmaya göre Anonymous tarafından hacklenen Twitter hesaplarının bir kısmı, IŞİD bağlantılı hesaplara tweet attığı için; bir kısmı ise Arapça tweet attığı için hacklenmiş durumda.

Torreaper - OpISIS

Anonymous hacker grubunun gerçek anlamda IŞİD ile savaşıp savaşmadığını bilemesek de ortaya çıkan bu gerçeklerin, Anonymous hacker grubunun insanların üzerinde oluşturduğu güveni sarsacağı kesin.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler