AnasayfaHaberlerFacebook'a Videolu Doğum Günü Kutlama Özelliği Gelebilir

Facebook’a Videolu Doğum Günü Kutlama Özelliği Gelebilir

Facebook’un iOS üzerinde yaptığı testler, kullanıcıların artık arkadaşlarının doğum günlerini 20 saniyelik videolar ile kutlayabileceklerini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi Facebook, arkadaşlarınızın doğum gününde size bildirimler gönderiyor ve bu özel günü bir doğum günü metni ile kutlamanızı istiyor. Ancak hali hazırda metin odaklı bir kutlama mesajı dışında platformda farklı bir gönderi seçeneği bulunmuyor. Dolayısıyla genellikle doğum günü olan kişinin profil sayfası standart “Doğum günün kutlu olsun.” benzeri metinler ile dolup taşıyor. Bu durumun farkında olan Facebook, şimdi de artık bir standart haline gelmiş bu ezberi bozmak için yeni özelliklerin üzerinde çalışıyor.

Bazı iOS kullanıcılarına bir bildirim olarak gözüken yeni özellik, kişilerin arkadaşlarının doğum günlerini kuru bir metin olarak değil; video olarak ve doğrudan uygulama üzerinden kutlayabilmelerini sağlıyor.

Facebook videolu dogum gunu kutlama ios

Yapılan testlerde kullanıcılara sunulan video süresinin limiti ise 20 saniye olarak belirtiliyor. Yani kullanıcılar doğum günlerini kutlamak için artık sadece metin değil; 20 saniyelik video seçeneğine de sahip olmuş oluyor.

Kullanıma sunulduğu takdirde oldukça etkili olacağını düşündüğümüz bu yeni özelliğin şu anda test aşamasında olduğunu ve konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmekte fayda var.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler