AnasayfaTasarımİşte Facebook'un Yeni Logosu...

İşte Facebook’un Yeni Logosu…

Facebook artık daha sade ve eskisine göre daha ince bir yazı fontuyla yazılmış yeni bir logoya sahip.

Facebook’ta neredeyse her gün birçok değişiklik ve yeniliğe şahit olunuyor. Yıllar geçse de değişmeyen tek şeyin Facebook logosu olduğu da dikkat çekiyor. Ancak artık Facebook logosunda da küçük bir değişikliğe gidiliyor.

İlk olarak 2005 yılında Joe Kral ve Cuban Council tarafından tasarlanan ve kısa süre içerisinde sembolikleşen Facebook logosu ve fontu, rötuşlanmış haliyle yerini artık yeni logoya bırakıyor. Eskisiyle kıyaslandığında çok büyük farklar olmasa da, logoda kullanılan yazı fontunda değişikliğe gidildiğini görmek mümkün.

2015 facebook eski logo yeni logo karşılaştırması
2015 facebook eski logo yeni logo karşılaştırması

Eski logoya göre daha ince ve daha klasik bir yazı fontunun kullanıldığı yeni logoda, en büyük değişiklik, fontun yapısı gereği “a” harfi olarak dikkat çekiyor. Diğer harflerde de fontun inceliğinden ötürü değişiklikler göze çarpıyor.

Sadeleştirilmiş Futbol Kulüpleri Logoları

Facebook’ta Kreatif Direktör olarak görevini sürdüren Josh Higgins ise, konu ile ilgili Brand New‘e yaptığı açıklamada, yeni logonun daha kullanıcı dostu olduğunu ve daha yakın hissettiren bir yapıya sahip olduğunu vurguluyor.

Facebook

Yeni Facebook logosu, yakın zaman içinde ilgili web sitelerinde ve uygulamalarda yerini almış olacak. F logusu ve favicon’da ise herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak.

Peki yeni logo hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KAYNAKBRAND NEW

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler