AnasayfaHaberlerFacebook'a "Trend" Sekmesi Geliyor

Facebook’a “Trend” Sekmesi Geliyor

Facebook’un Haziran ayında kullanıma açtığı “hashtag” özelliğinden sonra şimdi de web üzerinden görüntülenebilecek bir “trend” sekmesi kullanıma sunulacak.

Facebook Trend
Facebook Trend

Twitter ile popüler hale gelen #hashtag kavramını yaklaşık iki ay önce kendi platformuna da uygulayan Facebook artık bu özelliği daha etkin bir şekilde kullanmak istiyor. Facebook’un anasayfasındaki haber kaynağı üzerinden görüntülenebilecek olan bu yeni özellik ile kullanıcıların popüler olan hashtagler üzerinden Facebook’u daha aktif kullanması bekleniyor.

Facebook’un websitesi üzerinden testlerine başlanan bu yeni özellik, Twitter’ın “Trend Topics (TT)” özelliği ile aynı işleyişe sahip olacak. Facebook sözcüsü, testlerin Perşembe günü başladığını bildirdi. Ayrıca bu özelliğin şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin ufak bir kesimi tarafından kullanılabilecek olmasını ve özelliği şu anda tüm kullanıcılara açmak için erken olduğunu söyledi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler